English

‘S’rrëzohet Rama as nga ballkoni, as nga Kuvendi’, Biberaj: Çfarë e nxjerr nga loja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anëtar i Këshillit Kombëtar të PD, Aleksander Biberaj, komentoi situatën në PD.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, referuar tensionet që ka krijuar PD në Kuvend, dhe lëvizjet e Berishës pas arrestit shtëpiak, theksoi se Edi Rama nuk rrëzohet as nga ballkoni dhe as nga foltorja e Parlamentit.

Mes tjerash ai nënvizoi se Rama rrëzohet vetëm me lëvizje popullore.

“Besoj në lëvizje të reja, grupime të reja dhe informacione të reja. Një pjesë e klasës së politikës shqiptare e ka konsumuar veten. Nuk rrëzohet Edi Rama as nga ballkoni e as nga Kuvendi. Edi Rama rrëzohet me frymë popullore, me politikanë të pakorruptuar që përfaqësojnë shumicën e vullnetit qytetar shqiptarë. Qytetarët po largohen se nuk ka shpresë e nuk ka besim. Sot nuk kemi opozitë e as figura të reja e të besuara”-tha ai

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?