Studenti: Kam 4 vite në konvikt, nuk dua një zgjidhje provizore për t’u strehuar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rreth 155 studentë të dy konvikteve në Qytetin Studenti rrezikojnë të mbeten në rrugë, pasi godina do të rikonstruktohet.

Studenti Ilvi Nasufi tha për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, se prej 4 vitesh jeton në këtë godinë dhe nuk kërkon një zgjidhje provizore për t’u strehuar.

“Çmimi tek këta konvikte të paktën është 4500 lekë të reja në muaj. Kjo ndryshon në konvikte të tjera, por nuk ka ndonjë diferencë të madhe, përveç dy konvikteve që kanë kushte pak më të mira. Kanë luksin e të paturit dush në dhomë dhe tek ato çmimi është 10 mijë lekë në muaj.

- Advertisement -

Unë kam katër vite në këtë konvikt, kam qenë këtu, te i njëjti konvikt, te e njëjta dhomë. Ne presim në fakt që ajo lloj zgjidhje provizore që na u dha dje, e cila ishte që ata studentë që banojnë te konvikti nr.4, të kalojnë te konvikti nr.14 dhe 155 studentë të qëndrojnë te konvikti nr.14, derisa konviktet e tjera të hapen. Edhe këtu është një lloj problematike, sepse ne nuk kemi një afat se kur ata do të mbarojnë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ambasadorja Yuri Kim pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim rreth orës 12:00 pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese. Kjo vizitë e kryediplomates amerikane vjen pas plotësimit të gjykatës...

“Jam i pafajshëm” Rrëzohet kërkesa e ish-shefit të policisë të implikuar me Habilajt

Apeli i Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e ish-shefit të Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode që kërkonte pafajësinë. Ai...

Arrestohen për korrupsion përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave

Përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave, janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi shpërdoruan detyrën dhe morën para, për të mos raportuar...

TË FUNDIT

Ambasadorja Yuri Kim pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim rreth orës 12:00 pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese. Kjo vizitë e kryediplomates amerikane vjen pas plotësimit të gjykatës...

“Jam i pafajshëm” Rrëzohet kërkesa e ish-shefit të policisë të implikuar me Habilajt

Apeli i Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e ish-shefit të Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode që kërkonte pafajësinë. Ai...

Arrestohen për korrupsion përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave

Përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave, janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi shpërdoruan detyrën dhe morën para, për të mos raportuar...

Lufta në Ukrainë, Japonia vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Japonia njoftoi të premten sanksione shtesë kundër Rusisë në përgjigje të veprimeve të fundit të Moskës në Ukrainë, duke ndaluar eksportin e mallrave kryesore...

Pas SHBA-së dhe Gjermanisë, Franca e Kanadaja do të çojnë tanke në Ukrainë

Franca dhe Kanadaja do të furnizojnë Ukrainën me tanke mes sulmeve të vazhdueshme ruse. Vendimi i të dy vendeve ndjek shembullin e Shteteve të Bashkuara...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×