Sulmi ndaj Berishës, Balliu: Krim i urdhëruar nga Edi Rama

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shefi i Organizimit në Partinë Demokratike, Klevis Balliu e ka konsideruar krim të urdhëruar sulmin e ndodhur ndaj kreut të PD-së Sali Berisha, ku Gerr Shehu 31-vjeç e godit me grusht në mes të trumës.

Në një intervistë për Euroneës Albania, Balliu theksoi se Shehu ishte një person i infiltruar nga policia dhe që zbatoi urdhrin e kreut të qeverisë Edi Rama.

“Në momentin që ndodhi ngjarja unë nuk isha aty, isha në mes të protestuesve. Ai ishte një krim i urdhëruar. Personi i cili ndërmori dhe zbatoi urdhrin e Edi Ramës është një person të cili policia e ka infiltruar në disa grupe të narko-trafikut, përgjithësisht të shpërndarjes së kanabisit.

- Advertisement -

Për këtë arsye ata kishin krijuar një dokument në rast se një efektiv krijon një dokument për ta justifikuar atë  në rast se një efektiv që nuk është i informuar që policie i cili nuk është i infiltruar të prodhohet ky dokument që ai të dalë sërish”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, humb jetën turistja polake, detajet e para

Një tursite polake, 55-vjeçare e cila vendosi të kalonte pushimet në Shqipëri, ka humbur jetën pasi ka rënë nga hoteli ku po qëndronte. Ngjarja ka...

Vrau Elton Çiçon në 2016, Apeli i GJKKO konfiskon pasuritë e Jani Aliajt

Gjykata e e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur konfiskimin e pasurive të Jani Aliajt nga Tepelena i cili...

Psikologia këshillon prindërit: Të jeni vigjilentë kur fëmijët rrinë me fqinjët

Psikologia Eskena Qirici tha për “Good Moorning Albanians”, se prindërit duhet të jenë më vigjilentë kur i lënë fqinjët e tyre t’u përkëdhelin fëmijët...

TË FUNDIT

Bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, humb jetën turistja polake, detajet e para

Një tursite polake, 55-vjeçare e cila vendosi të kalonte pushimet në Shqipëri, ka humbur jetën pasi ka rënë nga hoteli ku po qëndronte. Ngjarja ka...

Vrau Elton Çiçon në 2016, Apeli i GJKKO konfiskon pasuritë e Jani Aliajt

Gjykata e e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur konfiskimin e pasurive të Jani Aliajt nga Tepelena i cili...

Psikologia këshillon prindërit: Të jeni vigjilentë kur fëmijët rrinë me fqinjët

Psikologia Eskena Qirici tha për “Good Moorning Albanians”, se prindërit duhet të jenë më vigjilentë kur i lënë fqinjët e tyre t’u përkëdhelin fëmijët...

Kurti bisedë telefonike me Sekretarin për Punë të Jashtme të Britanisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sonte zhvilloi një bisedë telefonike me Sekretarin për Punë të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly. Biseda ishte e...

Akuzat për qumështin pluhur, Krifca-opozitës: Nisma mbron prodhimin vendas

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca bëri dje të ditur se gjatë vitit 2022 në vend u prodhua 1 milion tonë qumësht,...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×