Sveçla: Radoiçiç udhëhoqi grupin terrorist, tani ndodhet në spital në Beograd

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës Xhelal Sveçla ka folur këtë të martë për Euronews Albania ai tha se ende nuk ka një bilanc të plotë mbi sulmin e ndodhuer në veri, por mund të flitet pa dyshime se kanë qenë më shumë se 30 persona të cilët kanë marrë pjesë në sulmin terrorist ndaj policisë së Kosovës.

Sipas tij  ata udhëhiqeshin nga Milan Radoiçiç dhe për këtë ka prova dhe fakte konkrete.

Sveçla tha se sipas informacioneve ai është plagosur dhe tashmë ndodhet në spitalin në Beograd.

- Advertisement -

“Ende nuk kemi një bilanc të saktë, terreni është jashtëzakonisht i vështirë. I hapur. Ne kemi zbuluar një të vrarë. Kemi informacione se numri është më i madh se tre. Pjesëmarrës mund të themi se kanë qenë më shumë se 30 dhe kanë qenë të udhëhequr nga Radoiçiç. Ka informata dhe në videon e publikuar dëshmohet prezenca e tij.

Sipas të gjitha gjasave ai ndodhet në spitalin ushtarak në Beograd aty nuk është i vetëm, por edhe disa të plagosur të tjerë. Ne kërkojmë që të gjithë ata që kanë qenë pjesë e sulmit ndaj policisë së Kosovës, duhet t’i dorëzohen Kosovës për t’u përballur me drejtësinë”,-tha Xhelal Sveçla.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

MAESTRO| Biografia mjeshtërore e Bradley Cooper për Leonard Bernstein

Maestro është një histori dashurie e patrembur që tregon marrëdhënien e përjetshme midis Leonard Bernstein dhe Felicia Montealegre Cohn Bernstein. Një letër dashurie për...

Rama: Pa PS, nuk kishte anglo-amerikan që bënte reformë drejtësie në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama tha në Kongresin e PS se reforma e suksesshme në drejtësi është bërë vetëm falë PS dhe qeverisjes së majtë. Sipas Ramës,...

BDI konfirmon Talat Xhaferrin për kryeministër të RMV

Më 28 janar, Maqedonia e Veriut do të ketë qeveri teknike dhe kryeministër shqiptar. BDI, sipas ministrit të Jashtëm Bujar Osmani ka vendosur që këtë...

TË FUNDIT

MAESTRO| Biografia mjeshtërore e Bradley Cooper për Leonard Bernstein

Maestro është një histori dashurie e patrembur që tregon marrëdhënien e përjetshme midis Leonard Bernstein dhe Felicia Montealegre Cohn Bernstein. Një letër dashurie për...

Rama: Pa PS, nuk kishte anglo-amerikan që bënte reformë drejtësie në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama tha në Kongresin e PS se reforma e suksesshme në drejtësi është bërë vetëm falë PS dhe qeverisjes së majtë. Sipas Ramës,...

BDI konfirmon Talat Xhaferrin për kryeministër të RMV

Më 28 janar, Maqedonia e Veriut do të ketë qeveri teknike dhe kryeministër shqiptar. BDI, sipas ministrit të Jashtëm Bujar Osmani ka vendosur që këtë...

1 pikë në 5 javë kampionat, Tottenham dështon në derbi

Një nisje sezoni perfekte, por dalëngadalë Tottenham i Postecoglu ka lëshuar terren duke zbritur me 5 pozicione në tabelë. Vetëm 1 pikë në 5...

“Bisedova me Mira Muratin”- Rama: Përafrimi i legjislacionit me BE bëhet me ChatGPT

Kryeministri Edi Rama tregoi gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se si legjislacioni me BE do të bëhet në sajë të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×