12 nentor

Rudina Hajdari për 12 nëntorin: Populli i dha mesazh Ramës, nuk ka më popullaritet

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari thotë se protesta e 12 nëntorit ishte masive dhe kishte një pjesëmarrje të lartë të...

U tejkaluan pritshmëritë për protestën e 12 nëntorit, thotë Klevis Balliu

Shefi Organizativ në Partinë Demokratike, Klevis Balliu thotë se protesta e 12 nëntorit, jo vetëm i arriti pritshmëritë, por i tejkaloi...

FOTO| Afron ora e protestës, policia me maska kundra gaz

Policia është parë me maska kundra gaz pak orë para fillimit të protestës së 12 nëntorit. Dyert e kryeministrisë janë blinduar gjithashtu,...

A do tentohet hyrja në Kryeministri? Gazetari: Çfarë pritet të ndodhë në protestë

Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha thotë se kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe funksionarë të tjerë demokratë, nuk kanë...

Mesazh për Berishën? Gjiknuri: Protesta më 12 nëntor, një mini ngjarje

Deputeti i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri e ka cilësuar një mini ngjarje, protestën që do të organizojë opozita më 12 nëntor. Nga...

A do dalësh në protestë? Flet Andi Bushati

A e bindin analistin Andi Bushati çështjet për të cilat lufton opozita?  Kjo ishte pyetja që i drejtoi Erla Mëhilli në...

Skenarët e protestës, Kryemadhi zbulon çfarë pritet më 12 nëntor

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi tregoi në “Now me Erla Mëhillin” çfarë pritet të ndodhë në protestën e 12...

VIDEO| Publikohet himni i protestës së 12 nëntorit

Partia Demokratike ka publikuar himnin e protestës së 12 nëntorit. Himni shoqërohet me pamje ku shfaqet jeta e vështirë me të cilën...

“S’ka dhunë më 12 nëntor”, Meta: Protesta do të jetë shkëlqim i qytetarisë

Ndryshe nga Sali Berisha i cili për protestën e 12 nëntorit ka paralajmëruar rebelim qytetar e mosbindje civile, Ilir Meta flet...

Protestë paqësore apo e dhunshme më 12 nëntor? Përgjigjet Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi se në protestën e 12 nëntorit do të ketë qytetari dhe jo dhunë...

Berisha: 12 nëntori, dita e gjyqit popullor ndaj Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se 12 nëntori, që përkon me protestën e opozitës, do të jetë dita e...

Protesta e 12 nëntorit, Berisha: Shqipëria po zien nga zemërimi dhe revolta

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se Shqipëria po zien nga zemërimi dhe revolta, në prag të protestës masive të...