14 maj

Alibeaj voton në Tiranë, thirrje për qetësi dhe maturi

Enkelejd Alibeaj ka shkuar në qendrën e tij të votimit në Tiranë rreth orës 9:45. I shoqëruar nga vajza, Alibeaj ka ushtruar...

Pjesëmarrja në votime deri në orën 9:00

3.75% e qytetarëve kanë ushtruar të drejtën e votës deri në orën 9:00. Nga 5.213 qendra votimi në total, raportimet vijnë nga...

Voton presidenti Begaj: Ditë e rëndësishme, unë ushtrova detyrën si qytetar

Presidenti Bajram Begaj ka votuar rreth orës 9:00. Ai është paraqitur në qendrën e votimit së bashku me bashkëshorten për të...

Shqiptarët votojnë, 61 bashki në pritje të kryetarëve

Sot, më 14 maj shqiptarët do t’u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kryetarët e bashkive dhe anëtarët e këshillave...

Rama batuta në Shkodër: Ai që bërtiste ‘Rama ik’, ka ikur të marrë lekët

Kryeministri Edi Rama ishte në Shkodër për përmbylljen e fushatës elektorale ku përveç thirrjes për të votuar kandidatin e Partisë Socialiste,...

Ambasada amerikane mesazh për zgjedhjet lokale: Vendimi duhet t’i mbetet popullit

Ambasada amerikane ka postuar në Twitter një mesazh për autoritetet dhe partitë në zgjedhjet e 14 majit. Ata kanë udhëzuar që...

Programi i Bejkos për turizmin: Zero taksë për bujtinat

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Roland Bejko zhvilloi një takim me qytetarë e ekspertë ku u ndal në...

Spahiu: Përqindja e bojkotit në 14 maj do jetë rekord historik i 33 viteve

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se pjesëmarrja në zgjedhjet e 14 majit do të jetë e...

Luarasi: Opozita e filloi fushatën shumë vonë, PS më e organizuar

Pedagogia Iris Luarasi tha për “Barometri” në Euronews Albania se opozita e filloi fushatën shumë vonë. Sipas saj Partia Socialiste ka qenë...

Veliaj – Këlliçi, kush e fiton Tiranën? Projeksionet finale të Barometrit

Projeksioni i rezultatit për zgjedhjet lokale të Bashkisë Tiranë Sipas Barometrit, Erion Veliaj do të marrë 54.4% të votave (marzhi i gabimit...

Spahiu: Kur populli voton një pushtet që nuk e pëlqen, ky është dështim i opozitës

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se kur populli voton një pushtet që nuk e pëlqen, ky...

“Ju garantoj standard”, Berisha në Valias: Përfaqësojmë denjësisht qytetarët

Sali Berisha ishte në një takim me banorët e Valiasit, të cilëve iu garantoi standard jetese dhe një përfaqësim dinjitoz të...

Spahiu: Berisha fiton vetëm këto 11 bashki, ndërsa Rama fiton….

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se parashikon një fitore të sigurt të socialistëve më 14 maj. Sipas...

Rama sulmon Berishën dhe Metën: Në 14 maj Shqipëria duhet të heqë ‘zorrën qorre’

Ish-kryeministri Edi Rama, ishte këtë të martë në Mallakstër, ku prezantoi kandidatin e Partisë Socialiste në këtë bashki, Qerim Ismailajn. Në fjalën...

Kush do e fitojë Bashkinë Tiranë? Ja si përgjigjet ish-deputeti i PD-së

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gert Bogdani tha në një intervistë për Euronews Albania se shpreson që zgjedhjet lokale më 14 maj...

Berisha: Fryma është si në 92-shin, qëllimi ynë madhor do jetë anëtarësimi në BE

Kreu i Komisionit të Rithemelimit Sali Berisha, deklaroi gjatë hapjes së fushatës elektorale të koalicionit “Bashkë Fitojmë” këtë të shtunë se...