6 marsi

Kam pasur takim me zyrtarë të lartë të ambasadës amerikane, thotë Këlliçi

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi thotë se rezultati i 6 marsit ka ndryshuar të gjitha balancat. Me këtë ai iu referua...

Grupi i PD i kërkon Bashës e Berishës të tërhiqen nga lidershipi i PD

Partia Demokratike ka mbledhur që prej mesditës së të shtunës grupin e saj parlamentar për të diskutuar mbi rezultatin e arritur...

KQZ kërkon shtyrjen e vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit pas 6 marsit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përmes një letre drejtuar Ministrisë së Brendshme ka kërkuar shtyrjen e vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit përtej...

Kë preferojnë shkodranët në krye të PD-së

Më shumë shkodranë do e votonin Partinë Demokratike nëse kryetar i saj do të ishte Sali Berisha (34,9%) sesa po të...

Berisha lideri më i pëlqyer i shkodranëve

Sali Berisha gëzon mendimin pozitiv të pjesës më të madhe (41,9%) të votuesve në Shkodër. Kryeministri Edi Rama pëlqehet nga një e...

Deputetja e PS mohon angazhimin e Vangjush Dakos në fushatë

Deputetja e Partisë Socialiste, Klodiana Spahiu thotë se fushata në zgjedhjet e pjesshme po karakterizohet nga sulmet ndaj njëri-tjetrit. Për këtë tha...

‘Shtëpia e Lirisë’ merr Shkodrën, PS 5 bashkitë e tjera, pretendon Zaloshnja

Gazetari Eduard Zaloshnja tha se në bazë të sondazhit të kryer prej tij, nëse zgjedhjet zhvilloheshin një javë më parë, kandidati...

‘Rithemelimi’ i përgjigjet Yuri Kim: Tërhiqu, po ndërhyn në zgjedhje

Komisioni i Rithemelimit e cilësoi ndërhyrje në fushatë deklaratën e ambasadores Yuri Kim për kandidatët e tyre dhe i kërkoi ambasadores...

Indrit Sefa i PD-së fton në debat 2 kandidatët e tjerë për Lushnjën

Kandidati i PD për Bashkinë e Lushnjës Indrit Sefa ka ftuar për debat publik dy kandidatët e tjerë për këtë bashki,...

Nis fushata për zgjedhjet e pjesshme, 19 kandidatë për 6 kryetarë bashkie

Këtë të shtunë nis fushata për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 Marsit në bashkitë Durrës, Shkodër, Dibër, Vorë, Lushnjë dhe Rrogozhinë. Kandidatët...

E drejta e votës u njihet 200 të dënuarve, 254 i ndalon dekriminalizimi

Nga rreth 5 mijë të dënuar dhe paraburgosur, vetëm 200 do të kenë të drejtën e votës më 6 mars. Në bazë...

Si do të renditen kandidatët në fletën e votimit

Kur na ndajnë edhe 20 ditë nga zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar edhe fletën...

Berisha heq logon e PD, kërkon votë vetëm me Shtëpinë e lirisë

Në prezantimin e kandidatëve të koalicionit “Shtëpia e Lirisë” nuk do të përdoret logoja e Partisë Demokratike. Ndryshimi u vu re këtë...

KAS rrëzon ankimimin e PD-së për koalicionin Shtëpia e Lirisë

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve rrëzoi kërkesën e PD-së për të mos regjistruar  koalicionin ‘Shtëpia e Lirisë’ në zgjedhjet e pjesshme...

Berisha prezanton nga Sukthi kandidatin për Bashkinë Durrës

Sali Berisha prezantoi këtë të diel kandidatin e koalicionit ‘Shtëpia e Lirisë’ për kryetar të Bashkisë Durrës, Ardian Muka. Në një miting...

Komisioni i Rithemelimit mbetet jashtë koalicionit Shtëpia e Lirisë

Emri i Komisionit të Rithemelimit të Partisë Demokratike nuk do të shënohet në fletën e votimit dhe në asnjë dokument. Ky është...