aak

AAK kërkon mocion mosbesimi për qeverinë Kurti

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës po kërkon mocion mosbesimi për qeverinë Kurti pas situatës së tensionuar në Veri dhe sanksioneve të...

Deputetja: Ne mirëpritëm planin franko-gjerman, Kurti e zvarriti

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadriaj tha në një intervistë për Euronews Albania se në kohën e propozimit...

AAK kërkon dorëheqjen e Kurtit: Po provokon revolta

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj, kërkon dorëheqjen kryeministrit Albin Kurti. Ai thotë se Lëvizja Vetëvendosje është më...

Bashkimi Evropian ka treguar qasje injoruese ndaj Kosovës, sipas AAK-së

Kryetari i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri ka deklaruar se Bashkimi Evropian ka treguar qasje...

​Ramush Haradinaj u rizgjodh në krye të AAK-së

Ramush Haradinaj është zgjedhur sërish në krye të partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Ai u zgjodh të dielen në Kuvendin e...

Kuvendi i Kosovës formon komisionin hetimor për energjinë

Kuvendi i Kosovës ka formuar sot komisionin hetimor për energjinë, të iniciuar nga opozita. Për krijimin e këtij komisioni votuan 92 deputetë,...

Opozita kritikon performancën e Qeverisë Kurti 2

1 vit nga fitorja e Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e përgjithshme të 14 shkurtit 2021, pozita dhe opozita janë përplasur për...