abazovic

“Nuk dola kundër Serbisë” – Abazoviç raporton për votën pro Kosovës në KiE

Vota e Malit te Zi pro-Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës nuk ishte kundër Serbisë. Këtë qëndrim ka mbajtur kryeministri i...

“Jep llogari për Kosovën!” – Abazoviç thirret me urgjencë në Parlament

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç është thirrur me urgjencë nga Parlamenti për të dhënë sqarime për votën pro anëtarësimit...

Seancë dëgjimore për Abazoviçin, shkak vota për Kosovën

Komisioni për Marrëdhënie Ndërkombëtare i Parlamentit të Malit të Zi e ka caktuar për 3 maj seancën dëgjimore të kryeministrit në...

Kosova dhe Mali i Zi më afër, Abazoviç: Marrëveshje për shërbimet ajrore

Kosova dhe Mali i Zi kanë nënshkruar një marrëveshje për shërbime ajrore, që mundëson reduktimin e kohës së udhëtimeve dhe synon...

Abazoviç merr pjesë në hapjen e fabrikës ruse në Nikshiq

Në Nikshiq është hapur fabrika e vodkës Beluga, ku më shumë se 200 punëtorë tashmë janë të punësuar në prodhim, administrim...

Dritan Abazoviç: Dua të martohem, por s’më japin vajzën

Kryeministri malazez në detyrë, Dritan Abazoviç tha në një intervistë për TVCG se ka dëshirë të martohet, por askush nuk i...

“Kurti të flejë i qetë”, Abazoviç: Nuk do ndryshojë raporti me Kosovën

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç i është përgjigjur deklaratës që ka dhënë para disa ditëve kryeministri i...

Ish-kryebashkiaku i Tuzit: Abazoviç i vendosur nga forcat proruse e proserbe

Ish-kryetari në bashkinë e Tuzit Nikoll Gegaj dhe funksionar i PDS-së tha në një intervistë për Euronews Albania se Dritan Abazoviç...

“Kam marrë vendime historike”, Abazoviç: Nuk kam tradhtuar interesat e Malit të Zi

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç tha në një intervistë për Euronews Albania se fakti që për herë...

Abazoviç për Euronews Albania: Kurrë shqiptarët në Mal të Zi s’kanë qenë më mirë

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç tha në një intervistë për Euronews Albania se Jakov Milatoviç do të...

Abazoviç i kërkoi falje dhe e ftoi në Malin e Zi, Milo i përgjigjet në Euronews

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, i kërkoi falje publikisht profesorit Petraq Milo në lidhje me dhunën e ushtruar ndaj...

Dhuna ndaj Petraq Milos, Abazoviç kërkon falje: Nuk e ka prishur radhën

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, u pyet gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me  kryeministrin Rama, në lidhje me...

Abazoviç njofton se Mali i Zi do ketë satelitin e vet në hapësirë

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, njoftoi se Mali i Zi për herë të parë në histori po nis një...

Deklarata e fortë e Zenkës: Dritan Abazoviç, antishqiptari i madh me emër shqiptar

Mehmet Zenka, Kryetar i Unionit Demokratik të Shqiptarëve, i cili bën pjesë në grupimin “Koalicioni Shqiptar”, dhe njëkohësisht ministër për të...

430 kg kokainë nga Mali i Zi në Fier, Abazoviç: U koordinuam mirë me shqiptarët

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç tha se konfiskimi i 430 kilogramëve kokainë në Fier është bërë i mundur në...

Abazoviç: Pas çdo nacionalizmi në Mal të Zi qëndron korrupsioni

Kryeministri i qeverisë malazeze në mandat teknik, Dritan Abazoviç, thotë se korrupsioni qëndron pas çdo nacionalizmi në Mal të Zi dhe...