abazovic

Abazoviç viziton Serbinë, kryeministri i Malit të Zi takohet me Vuçiç

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Serbi, sot dhe nesër. Gjatë qëndrimit të...

Zelenski: Shqipëria mbështet integrimin e Ukrainës në BE

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski ka mbajtur në konferencë të përbashkët për mediat me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministrin...

Rama-Abazoviç në Kiev, takim me Zelenskin dhe vizitë në zonat e bombarduara

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ai i Malit të Zi, Dritan Abazoviç kanë mbërritur në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev. Rama dhe...

Rama dhe Abazoviç do të udhëtojnë së bashku drejt Kievit

Kryeministri Edi Rama dhe ai i Malit të Zi, Dritan Abazoviç do të vizitojnë Ukrainën. Lajmi bëhet me dije nga media në...

Rama-Abazoviç prezantojnë projektin e urës që lidh Velipojën me Ulqinin

Kryeministri Edi Rama dhe ai i Malit të Zi, Dritan Abazoviç nga Ohri prezantuan projektin e urës së re Velipojë-Ulqin mbi...

Rama në Ohër për ‘Ballkanin e Hapur’, takon Dritan Abazoviç

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Ohër ku të mërkurën mbahet takimi i radhës i Ballkanit të Hapur. Rama ka postuar në...

Ballkani i Hapur përplas Vjosa Osmanin me Dritan Abazoviç

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkëmbyer replika me kryeministrin e Malit të Zi Dritan Abazoviç, lidhur me nismën rajonale Ballkani i Hapur. Gjatë...

​Osmani kërkon përkrahjen e Malit të Zi për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani kërkoi mbështetjen e Malit të Zi për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës, si dhe...

Kurti-Abazoviç diskutojnë fuqizimin e marrëdhënieve mes Kosovës e Malit të Zi

Në prag të Forumit Ekonomik Botëror në Davos, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, takoi kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç,...

Mali i Zi në ‘Open Balkan’, Abazoviç: Përshpejton integrimin në BE

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç mbështet nismën rajonale ‘Open Balkan’. Në një intervistë për Dojçe Vele, ai ka deklaruar se...

Dritan Abazoviç zgjidhet kryeministër i Malit të Zi

Dritan Abazoviç është zgjedhur kryeministër i Malit të Zi dhe liderët e politikës kanë nisur menjëherë urimet e tyre. Presidenti Ilir Meta...

Mali i Zi me kryeministër shqiptar, Abazoviç mandatohet për qeverinë e re

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç ka mandatuar liderin e partisë URA, Dritan Abazoviç  për formimin e qeverisë së re. Gjukanoviç...

Abazoviç garanci kundër nacionalizmit serb në Mal të Zi, thotë Gjukanoviç

Presidenti i Malit të Zi Milo Gjukanoviç u shpreh se partia e tij do të mbështesë një qeveri të pakicës të...