agresion

 “Ky Celibashi i famshëm”, Alibeaj kundër KQZ-së: Na kanë sulmuar

Enkelejd Alibeaj tha në “Now me Erla Mëhillin” se KQZ me në krye Ilirjan Celibashin ka sulmuar Partinë Demokratike. Ai theksoi se...

Osmani: Serbia po përdor taktika ruse për të na frikësuar

Serbia po përdor taktikat ruse për të frikësuar Kosovën. Kështu ka deklaruar presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një intervistë për “The...

Spiropali: Hakerat s’ia dolën dot me Shqipërinë, duhet mbrojtje e përhershme

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali deklaroi për Euronews Albania se duhen sisteme të forta për të përballuar...

Kievi po ripopullohet, thotë qytetarja ukrainase

Drejtoresha e Institutit Ukrainas për Politikat Ndërkombëtare, Nadija Afanasieva rrëfeu në një intervistë për Euronews Albania jetën që nga fillimi i...

Trupat ruse kryejnë grabitje masive të çelikut në fabrika dhe porte në Ukrainë

Ofensiva Ruse në territorin Ukrainas tani është shtrirë në një tjetër qasje. Grabitja e çelikut duket se tashmë është një tjetër...

Blinken qorton Kinën për mbështetjen e agresionit rus kundër Ukrainës

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken qortoi mbështetjen që Kina i ka ofruar Rusisë, pavarësisht agrersionit rus në Ukrainë. Të shtunën, Blinken...

Kevin Spacey në gjykatë, akuzohet për agresion seksual

Aktori amerikan Kevin Spacey ka siguruar lirimin pa kushte nga një gjykatë e Londrës, ku u paraqit të enjten për t’u...

Gjithë Europa është objektiv i agresionit rus, thotë Zelenski

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski tha gjatë një fjalimi të shtunën në mbrëmje se agresioni rus nuk është i kufizuar vetëm në...

Srebrenica e re, viktimat e agresionit rus në rrugët e qytetit Bucha

Bucha ishte një pikturë e zonave të përgjumura në veri-perëndim të kryeqytetit ukrainas, derisa ndodhi pushtimi rus. Një muaj beteja të ashpra...