aktivisti

Lirohen gazetari dhe aktivisti të marrë peng në Mali, gëzim në Paris dhe Uashington

Gazetari francez Olivier Dëbua u lirua pas dy vitesh pengmarrje nga militantët xhihadistë në shtetin afrikan të Malit. I gëzuar, ai mbërriti...

“Krim elektoral”, Berisha thirrje administratës: Mos u bëni pjesë e “Aktivistit”

Ish kryeministri, Sali Berisha i ka bërë thirrje punonjësve të administratës që të mos bëhen pjesë e aplikacionit "Aktivisti". Në një deklaratë...

Aplikacioni “Aktivisti”, Celibashi: Po shqyrtojmë nëse është shkelur Kodi Zgjedhor

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi pati këtë të mërkurë një komunikim me gazetarët, ku ka diskutuar për zgjedhjet...

Deklarata e fortë e Zekës: Dyshime që VV vrau aktivistin, si e përdori Albin Kurti

Gazetari Milaim Zeka ka habitur me deklaratën duke thënë se ka dyshime që njerëzit e vetëvendosjes e kanë organizuar vrasjen e...

Aplikacioni “Aktivisti”, Meta: Krim zgjedhor, po detyrohet administrata për “like”

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka akuzuar Partinë Socialiste se po përdor aplikacionin “Aktivisti” për të kontrolluar administratën publike...

“Po kontrollojnë like-t”/ PS për akuzat për “Aktivistin”: Do t’i ndjekim ligjërisht

Sekretari për Digjitalizimin në Partisë Socialiste, Etjen Xhafa, iu përgjigj këtë të mërkurë akuzave të opozitës se PS po përdor një...

Aktivisti shqiptar në Angli: Patrioti më kërcënoi, “po të vij tani te shtëpia”

Dje, më 29 Nëntor, në lidhje skype nga Londra për "Good Morning Albanians", Ilir Dedaj, emigrant prej 24 vitesh në Angli,...

Aktivisti: Sistemi arsimor tejet i korruptuar, duhet veting akademik

Aktivisti i Qëndresës Qytetare, Rigers Xhemollari thotë se sistemi arsimor në vendin tonë është i korruptuar, ndaj dhe ka nevojë për...

Sa nga studentët e mjekësisë largohen nga Shqipëria? Aktivisti tregon shifrat

Aktivisti Migen Qiraxhi tregoi për “SOT” në Euronews Albania se në Shqipëri të rinjtë e kanë të vështirë të gjejnë të...

‘Protesta, e neveritshme’, aktivistët debatojnë me Baton Haxhiun

Protesta e shqiptarëve kundër rritjes së çmimeve është “e neveritshme” dhe jashtë kontekstit kohor, për analistin Baton Haxhiu. Në emisionin Now me...