aktor

Zhani Ziçishti: Po të hiqni filmat, u keni bërë gropën aktorëve

Aktori Zhani Ziçishti tha në një intervistë për Euronews Albania se është duke u bërë krim ndaj kulturës me propozimin për...

Gent Zenelaj i vendos vetes notën 8…ja për çfarë?

Në një intervistë për emisionin “Goodmorning Albanians” në Euronews Albania, aktori Gent Zenelaj tregoi me çfarë note e vlerëson veten si...

Ndërron jetë aktori Bob Lupone 

Aktori amerikan Robert Bob Lupone ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare, njoftuan sot mediat në SHBA. Kanceri i pankreasit, me të cilin...

Ndahet nga jeta ylli i Beverly Hills, Joe Tate

 Aktori Joe Tate ka vdekur në moshën 85-vjeçare. Karriera e tij u shënua nga roli i Natit, pronarit të Peach Pit në...

Shuhet në moshën 73-vjeçare aktori Pandi Siku

Ditën e sotme është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare aktori i njohur i kinematografisë shqiptare, Pandi Siku. Siku ishte aktor i...

I afërmi i aktorit tregon detaje për ngjarjen e rëndë në SHBA | 5 zhvillime kryesore

‘Nëna puthi fëmijën para se të hidhej’, flet i afërmi i aktorit shqiptar në SHBA Adem Belliu, i afërmi i aktorit...

Trupat mbërrijnë sot në Tiranë, i afërmi i aktorit: Ishte vetëvrasje sipas policisë

Adem Belliu jeton prej 30 vitesh në Amerikë. Si i afërm i Florind Belliut, edhe pse i largët, ka marrë përsipër...

Tragjedia në SHBA, motrat e aktorit po mbledhin para për kujdestarinë e fëmijëve

Familjarët e Florind Belliut, kanë nisur mbledhjen e fondeve për marrjen e kujdestarisë së 2 fëmijëve të vegjël. Anisela Zhupani, është personi...

Kush ishte Florind Belliu, aktori që i dha fund jetës në mënyrë tragjike në SHBA

Pasditja e shtunës ishte tragjike për Florindin Belliun. 35-vjeçari që i dha fund jetës së tij dhe të bashkëshortes ishte një...

‘Iku për të ndjekur ëndrrën e tij’, thotë miku i aktorit që humbi jetën në SHBA

Aktivisti i "Nismës Thurje", Marsel Rupi tha se aktori shqiptar i cili i dha fund jetës, Florind Belliu shkoi në Shtetet...

Vdes aktori shqiptar me bashkëshorten në Nju Jork, u hodhën nga ndërtesa

Aktori shqiptar, Florind Belliu ka humbur jetën së bashku me bashëshorten e tij, pasi u hodhën nga kati i gjashtë i...

Aktori dhe regjisori i njohur grek shpallet fajtor për dy përdhunime

Një aktor dhe regjisor i njohur grek është shpallur fajtor për përdhunim. Dimitris Lignadis, i cili ishte drejtor artistik i Teatrit Kombëtar...

Julian Hurdha rrëfen sfidat e një aktori të ri në Shqipëri

Të jesh aktor është sfidë, të jesh aktor i ri në Shqipëri për Julian Hurdhën është edhe më sfiduese. Por kjo nuk e ka ndalur...

Ndahet nga jeta Enea Zheku, protagonisti i ‘Tomka dhe shokët e tij’

Aktori shqiptar Enea Zheku është ndarë nga jeta të dielën, në moshën 57-vjeçare. Ai vuante nga një sëmundje e rëndë. Enea Zhegu ka...

Vdes në moshën 67-vjeçare aktori i njohur Ray Liotta

Ray Liotta, aktori i njohur ndër të tjera për rolin e tij protagonist në filmin “Goodfellas”, ka vdekur mbrëmjen e së...

Skandali i rrugës Tiranë-Elbasan, SPAK heton zyrtarët e lartë

Ndërtimi i rrugës Tiranë-Elbasan u shoqërua me akuza te forta për shpërdorim fondesh dhe si pasojë u arrestuan dhe hetuan tre...