alarm

Ukraina lëshon alarm për sulme ajrore ruse në të gjithë vendin

Ukraina lëshoi sirenat e alarmit për sulme ajrore në të gjithë vendin më 27 nëntor, pasi Rusia i vazhdoi sulmet edhe...

Lëshohet alarm mbarëkombëtar për sulme ajrore në Ukrainë

Një alarm gjithëkombëtar për sulme të mundshme ajrore u lëshua në Ukrainë më 14 nëntor, me autoritetet që i bënë thirrje...

Alarm në qiejt e Tel Avivit, akuza Iranit dhe Koresë së Veriut: Armatosën Hamasin

Një event i mbajtur pasditen e së enjtes në Tel Aviv në nder të viktimave dhe pengjeve të Hamasit u ndërpre...

Alarm për bombë në 14 aeroporte të Francës, evakuohen 8 prej tyre

Alarm për bombë në 14 aeroporte të Francë, evakuohen 8 prej tyre Katërmbëdhjetë aeroporte franceze ishin objekt i kërcënimeve të reja sulmi...

SHBA lëshon alarm udhëtimi në mbarë botën për qytetarët jashtë vendit

Departamenti Amerikan i Shtetit sapo ka lëshuar një "lajmërim sigurie të kujdesit mbarëbotëror" për të gjithë qytetarët e tij jashtë shtetit,...

Alarm i kuq në 16 qytete italiane për shkak të temperaturave ekstreme

Alarme të kuqe janë lëshuar në 16 qytete të Italisë, pasi i nxehti ekstrem vazhdon të shtrihet në pjesën jugore të...

“Alarm i kuq” në Pekin, qeveria urdhëron qëndrimin në ambiente të freskëta

Qeveria kineze urdhëroi sot punëdhënësit në Pekin të pezullojnë punën në natyrë pasi meteorologët njoftuan se temperatura në kryeqytet do të...

Alarm në polici, dyshime për tritol ndaj “të fortit” në Pogradec

Një person ende i paidentifikuar ka vendosur gjurmues poshtë automjeteve të një shtetasi në qytetin e Pogradecit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen...

Evropa në alarm nga gripi i shpendëve, masa për shmangien e një epidemie të re

Me rritjen e rasteve të gripit të shpendëve, qeveritë në Evropë po punojnë të alarmuara për të parandaluar një epidemi të...

FOTO| 2 çanta te terminali i pasagjerëve, alarmohen autoritetet e portit të Durrësit

Dy çanta të harruara pranë terminalit të pasagjerëve në Durrës kanë alarmuar autoritetet dhe strukturat e sigurisë në portin më të...

Alarm i rremë për bombë në SPAK

Një telefonatë anonime për bombë në ambientet e Strukturës e Posaçme (SPAK) ka alarmuar policinë paraditen e së martës. Te salla operative...

Evropa në alarm, euro-deputetët: Të forcohet siguria e infrastrukturës energjetike

Norvegjia ka përforcuar mbikëqyrjen e infrastrukturës energjetike nga frika se ajo mund të bjerë pre e akteve të sabotazhit. Nga burimet norvegjeze...

Alarme të rreme për bomba në Beograd

Disa zona në Beograd kanë marrë raportime të rreme për vendosje të bombave. Lajmi u bë i ditur nga Ministria e Brendshme...

Emergjencë globale, OBSH-ja jep alarmin për linë e majmunëve

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka shpallur emergjencë globale shëndetësore për përhapjen e lisë së majmunëve. Ky është alarmi më i lartë...

Tritol automjetit të Drejtoreshës së DSHP-së në Shkodër

Një lëndë eksplovize iu vendos automjetit të Drejtoreshës së Drejtorisë së Shëndetit Publik Shkodër, Suida Kuka pasditen e së premtes. Automjeti i...

Një tjetër alarm fals për bombë në Kosovë

Një tjetër kërcënim për bombë është njoftuar në Kosovë të martën, i treti në radhë brenda pak ditëve. Alarmi fals sipas ekspertëve duhet marrë seriozisht. Kërcënime të njëjta kanë...