alergji

“Kujdes nga polenet e rrapit”, Merja: Oraret më të rrezikshme për alergjikët…

Mjeku Ylli Merja tha se personat që janë alergjik duhet të bëjnë shumë kujdes ndaj poleneve të plepit dhe të rrapit,...

Alergjitë prekin 1 në 4 të rritur. Mjekja: Po shtohen shumë rastet tek fëmijët

Alergjitë e stinës kanë nisur të shtojnë numrin e të sëmurëve në radhët e tyre. Mjekët pediatër referojnë se çdo ditë...

Vaksina e alergjisë, a duhet ta bëjmë tani në pranverë? Mjekja saktëson

Mjekja alergologe Alkerta Ibranji tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se vaksina e alergjisë ka kohë të...

Mjekja alergologe: Nëse keni alergji nga një ushqim, përfundoni patjetër në spital

Mjekja alergologe Alkerta Ibranji tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se një alergji e caktuar nga...

Mjekja: Alergjia nuk shërohet, personi mjekohet, por e vuan gjatë gjithë jetës

Mjekja alergologe Alkerta Ibranji tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se alergjia është një sëmundje e...

Studimi: Jepini foshnjave gjalpë kikiriku, mund të ulë rrezikun e alergjisë me 77%

Ti japësh foshnjave të vogla, 4 dhe 6 muajshe pak gjalpë kikiriku mund të ulë rrezikun që fëmija të ketë alergji...

Njerëzit me alergji ndaj ushqimeve, më pak të prirur për t’u infektuar me COVID

Alergjitë ndaj ushqimeve janë shqetësuese në rastin më të mirë, ndërsa në rastin më të keq mund të përbëjnë rrezik serioz...