amerikanet

“Amerikanët nuk e hetojnë Ramën”, Zeka: Aferat me agjentë s’pijnë ujë në Shqipëri

Analisti Milaim Zeka tha në një intervistë për Euronews Albania se drejtësia amerikane në mënyrë absolute nuk do ta hetojë Edi...

‘Amerikanët s’e duan Ramën’, Genc Burimi: Kanë si alternativë grupin e Bashës

Gazetari Genc Burimi thotë se amerikanët nuk duan më që kryeministri Edi Rama të qëndrojë në pushtet. Në një intervistë për Euronews...

Pse amerikanët luftojnë korrupsionin në Shqipëri? Ngjela tregon arysen

Avokati Spartak Ngjela u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se amerikanët duan të luftojë korrupsionin në Shqipëri, pasi aleancën...

‘Hodhi poshtë çdo ide të paraqitur nga amerikanët’, Grenell: Kurti refuzon gjithçka

Ish-i dërguari i ish-presidentit amerikan Donald Trump për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell, tha se kryeministri i Kosovës Albin...

Amerikanët të lodhur nga maskat

Administrata e Joe Biden ka njoftuar të mërkurën se po bën plane për një fazë më lehtësuese në raport me kufizimet...