amnistia fiskale

Takimi me ambasadorët, Ibrahimaj: Do vijojmë konsultimet për amnistinë fiskale

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj thotë se takimi i sotëm me ambasadorët, ishte në vijim të takimeve të mëparshme,...

Amnistia fiskale, Ibrahimaj: Ka një listë të gjatë të individëve që nuk përfitojnë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi se projektligji i amnistisë fiskale, ka një listë shumë të gjatë të përjashtimeve...

Rama fton ambasadorët për amnistinë fiskale, por mungon në takim

Kryeministri Edi Rama ftoi në një takim mëngjesin e sotëm ambasadorët e akredituar në vendin tonë, ku do të diskutonte për...

 “Detyrime oligarkëve”, Preçi tregon pse qeveria po insiston për amnistinë fiskale

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, në një intervistë për Euronews Albania, komentoi amnistinë fiskale, ku kryeministri Edi Rama, në një deklaratë për...

‘Ka plot para të padeklaruara’, Balla ftesë opozitës: Të votojmë aminstinë fiskale

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla pranoi faktin se në vend ka para që nuk janë deklaruar. Gjatë fjalës...

‘As nga BE, as nga SHBA, as nga Hëna’, Rama s’pranon këtë kritikë për amnistinë

Kryeministri Edi Rama deklaroi për mediat se janë të vendosur ta çojnë para projektligjin për amnistinë fiskale. Ai u shpreh se janë...

U larguan gjatë fjalimit të Ramës për amnistinë, ambasadorët: Kishim angazhime

Ambasadorja e Francës në Tiranë, Elisabeth Barsacq dhe ai gjerman, Peter Zingraf bojkotuan fjalën e kryeministrit Edi Rama këtë të premte,...

Nis sot konsultimi publik për amnistinë

Qeveria do të kërkojë mendimin e bizneseve për amnistinë fiskale. Një grup shoqatash janë thirrur për bashkëbisedim ditën e sotme nga kryeministri...

Dhoma Amerikane e Tregtisë kundër amnistisë fiskale

Dhoma Amerikane e Tregtisë në Shqipëri është kundër amnistisë fiskale, në formën që e ka propozuar qeveria. Sipas saj, nisma nuk jep...

Amnistia fiskale, qeveria thërret biznesin për deklarimin e parave të fshehura

Qeveria do të kërkojë mendimin e bizneseve për amnistinë fiskale. Një grup shoqatash janë thirrur për bashkëbisedim të premten më 15 korrik...

Amnistia fiskale sjell efekte pozitive, pretendon ekspertja

Ish-zv. drejtorja e përgjithshme e tatimeve, Elisabeta Katiaj në një intervistë për Euronews Albania thotë se amnistia fiskale, me gjithë rreziqet...

Bashkimi Evropian kundërshton amnistinë fiskale

Bashkimi Evropian është shprehur kundër draftit aktual të ligjit për amnistinë fiskale në Shqipëri. Përmes një njoftimi në faqen e saj zyrtare,...

Bushati: Amnistia bëhet për të pastruar paratë e pista nën petkun e emigrantëve

Analisti Andi Bushati thotë se Shqipëria është vendi evropian i rrezikuar më shumë nga pastrimi i parave. Duke iu referuar Nismës Globale...

Balla: I kemi votat në Kuvend për amnistinë fiskale

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se mazhoranca është e vendosur për realizimin e amnistisë fiskale. Gjatë fjalës...

Amnistia për emigrantët, eksperti: Rrezik i lartë për pastrimin e parave

Rezultatet e pyetësorit të “Këshillimit Kombëtar” që prezantoi më 7 prill kryeministri Edi Rama, rikthyen idenë e një amnistie të përgjithshme...