ana brnabic

Brnabiç të hënën në Kosovë, Kurti: Të mos japë deklarata që sjellin destabilizim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur në lidhje me vizitën e nesërme të kryeministres së Serbisë, Ana Brnabiç në veri...

Rakiç: Ardhja e Brnabiç tregon që serbët në Kosovë janë për paqe dhe siguri

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç thotë se vizita e kryeministres së Serbisë, Ana Brnabiç në Kosovë tregon se serbët janë për...

Petkoviç: Serbët në Kosovë presin me padurim vizitën e Brnabiç

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviç deklaroi se populli serb në Kosovë e pret me padurim vizitën...

Kryeministrja e Serbisë viziton të hënën Kosovën

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç do të zhvillojë vizitë njëditore në Kosovë, ditën e hënë më 5 shtator. Lajmin e kanë bërë...

‘Nga 1 shtatori periudhë e paqëndrueshme’, Brnabiç akuza ndaj Kurtit

Kryeministrja serbe, Ana Brnabiç ka deklaruar se nga 1 shtatori  “Kosova fillon një periudhë të paqëndrueshme”. Sipas, kjo për arsye të mos-arritjes...

Abazoviç viziton nesër Serbinë, takim me Brnabiç dhe Vuçiç

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Serbi, në datat 29 dhe 30...

Integriteti territorial i Ukrainës nuk duhet të cënohet, thotë Brnabiç

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka mbështetur deklaratën e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç i cili tha pak ditë më parë se...

Kryeministrja e Serbisë: Në Kosovë nuk ka ndodhur gjenocid

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se në Kosovë nuk ka ndodhur gjenocid gjatë luftës në vitin 1999. Pyetur nga gazetari...

Brnabiç: Serbia nën presion të madh, por s’do të vendosim sanksione ndaj Rusisë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç deklaroi se Serbia ndodhet nën presion të madh, duke iu referuar situatës aktuale gjeopolitike. Në një intervistë...