enkelejd alibeaj

“Frymëmarrje për Tiranën”, PD nis fushatën në kryeqytet, Bejko: Do shkoj në çdo derë

Në ditën e parë të fushatës për zgjedhjet e 14 majit, Roland Bejko, kandidat i Partisë Demokratike për Tiranën, prezantoi ekipin...

Spahiu: Kandidatët e Alibeajt largohen sepse e kanë shumë frikë Berishën

Analisti Kreshnik Spahiu thotë se kandidatët e Partisë Demokratike për zgjedhjet e 14 majit, me kryetar të komanduar, Enkelejd Alibeajn, janë...

Zgjedhjet, deputetët e PD: Mbështetje vetëm për logon, jo për kandidatët e primareve

Me shumë pak bashki ku do të garohet në 14 maj, Partia Demokratike e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj ka nisur sot...

“Tërheqja e kandidatëve të Alibeaj”, analisti: Dështim, ishin të papërgatitur

Analisti Aleksandër Çipa i ftuar në Euronews Albania komentoi mbi ngjarjet e fundit të Partisë Demokratike të përfaqësuar nga Enkelejd Alibeaj,...

A pritet të ketë të tjera largime nga listat e Alibeajt? Gazetari zbulon detaje

Disa kandidatë për kryebashkiakë të Partisë Demokratike, me kryetar të komanduar, Enkelekd Alibeajn, janë tërhequr nga pjesëmarrja në zgjedhjet lokale të...

“Bien” kandidatët e Alibeajt, tërhiqen nga gara 3 emra të tjerë

Gazetari i Euroneës Albania, Ardit Hoxha, bën me dije se janë tërhequr nga zgjedhjet e 14 majit kandidatët e Partisë Demokratike...

Drejtësia e “zjarrit”, Alibeaj: Ndiq paranë dhe rrugët të çojnë te Edi Rama

Kryetari i komanduar i PD-së Enkelejd Alibeaj në një deklaratë për mediat ka folur në lidhje me zgjedhjet lokale të 14...

Alibeaj: Këlliçi e kishte mundësinë të kandidonte në Tiranë me siglën e PD-së

Kryetari i komanduar i PD-së Enkelejd Alibeaj në një deklaratë për mediat  ka folur në lidhje me zgjedhjet lokale të 14...

Alibeaj: Edhe pas vendimit të Gjykatës selia e blu ende e zaptuar nga Berisha

Kryetari i komanduar i PD-së Enkelejd Alibeaj, në një deklaratë për mediat tha se selia blu dhe pas vendimit të Gjykatës...

“I tha Rama do kandidoni si Çeço”, Paloka: Hilja e Alibeajt për të na prishur punë

Deputeti i PD-së Edi Paloka është shprehur se Enkelejd Alibeaj ka marrë urdhër nga kreu i qeverisë Edi Rama që të...

Edi Paloka ironizon Alibeajn: Në 3 muaj nuk gjete dot kandidatë

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka thotë se në 3 muaj, Enkelejd Alibeaj nuk gjeti dot kandidatë për zgjedhjet lokale të...

Skenari i Andi Bushatit: Alibeaj do i japë Ramës komisionerët

Analisti Andi Bushati thotë se Partia Demokratike, me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn, nuk mund të ketë komisionerë nëse nuk nxjerr...

Zbardhen detaje nga mbledhja e krysisë së PD, kushti i deputetëve për Alibeajn

Në selinë blu po zhvillohet mbledhja e kryesisë së PD-së. Pritet që kjo të jetë mbledhja vendimtare ku do të merren vendime...

Aleat me Berishën, Vangjel Dule pro bashkimit me Alibeajn: Opozita duhet e bashkuar

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut (PBDNJ), Vangjel Dule, i cili është aleat me ish kryeministrin Sali Berisha...

“Po kandidon për një non grata”, Ergys Mërtiri: E pamundur që Këlliçi të fitojë

Ergys Mërtiri, tha se është e pamundur që Belind Këlliçi të fitojë Bashkinë e Tiranës përballë Erjon Velisë. I ftuar në Euronews...

Pas disa muajsh mungesë Gjekmarkaj rikthehet në PD, i bashkohet grupit të Alibeaj

Pas disa muajsh mungese Agron Gjekmarkaj është shfaqur në mbledhjen e grupit të Partisë Demokratike të zhvilluar këtë të premte nga...