gjykata e larte

“Metamorfoza”, Pëllumb Gjoka ankimon në Gjykatë të Lartë vendimin e Apelit të GJKKO

Pëllumb Gjoka, Edmond Preka, Ardrit Hasanbegaj, Xhevahir Lita, Oltian Bistri, të arrestuar në saj të operacionit “Metamorfaza”  i janë drejtuar Gjykatës...

I përfshirë dhe nipi i Enver Hoxhës, Gjykata e Lartë jep vendimin për “Xibrakën”

Gjykata e Lartë ka lënë në fuqi dënimin me 70 vite burg në total me gjykim të shkurtuar, për të dënuarit...

Apeli i GJKKO liroi Malltezin, SPAK bën “lëvizjen e radhës”

Një ditë pasi Apeli i Posaçëm vendosi të ndryshojë masën e siguri për Jamarbër Malltezin, nga "Arrest në burg" në "Arrest...

Kërkesa e Belerit për leje të posaçme nga burgu, Gjykata e Lartë merr vendimin

Gjykata e Lartë ka përcaktuar Gjykatën e Posacme si kompetente për të shqyrtuar kërkesën për leje të posaçme për Fredi Bejlerin. Vendimi...

Fredi Beleri dorëzon dy rekurse të reja në Gjykatën e Lartë, zbardhen kërkesat

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, por i pa betuar, Fredi Beleri, ka paraqitur dy rekurse të reja në Gjyaktën e Lartë....

Kërkoi një masë më të butë sigurie, Gjykata e Lartë lë në burg Fredi Belerin

Gjykata e Lartë ka lënë në fuqi masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për Fredi Belerin, kryetarin e zgjedhur për bashkinë...

Shkak dyshohen kondicionerët, detaje nga zjarri në tarracën e Gjykatës së Lartë

Ngarkesa nga kondicionerët dyshohet të jetë berë shkak për rënien e zjarrit në lokalin në tarracën e Gjykatës së Lartë. Si...

Zjarr në tarracën e katit të 4 të Gjykatës së Lartë, detajet e para

Një lokal në katin e katërt të Gjykatës së Lartë është përfshirë nga flakët. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e kësaj të...

Kërkoi një masë më të butë sigurie, çështja Beleri shkon në Gjykatën e Lartë

Gjykata e Lartë do të vendosë më 25 korrik mbi kërkesën e kryebashkiakut të Himarës, Fredi Beleri, për një masë më...

“Berisha bëri rekurs në Gjykatën e Lartë”- Sefa: Drejtimi i PD i ngarkohet Tabakut

Përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike, Indrit Sefa, zbuloi gjatë një interviste në Euronews Albania, hapat procedurialë që do të ndjekë PD-ja...

110-vjetori i Gjykatës së Lartë, Begaj: Duhet implemetim korrekt i hartës gjyqësore

Me rastin e 110-vjetorit të themelimit të Gjykatës së Lartë të Shqipërisë, u mbajt këtë të mërkurë në Tiranë, konferenca ndërkombëtare...

Arben Ahmetaj rekurs në Gjykatën e Lartë për kontrollin e vilës së partneres

Arben Ahmetaj rekurs në Gjykatën e Lartë për kontrollin e vilës së bashkëjetueses nga SPAK. Kjo lëvizje vjen nga deputeti i Partisë...

Rekurs për Admir Thanzën, prokuroria kundër gjykatës për shpalljen i pafajshëm

Prokuroria kundërshton vendimin e Gjykatës së Apelit që shpalli të pafajshëm ish-gjyqtarin e lartë, Admir Thanza për akuzën e fshehjes së...

U dënua me 21 vite për vrasjen e Azem Hajdarit, Haxhia rekurs në Gjykatën e Lartë

Izet Haxhia depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë. I dënuar me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit. Ish-bodigardi i ish...

Gjykata e Lartë jep vendimin për ‘killerin’ Julian Sinanaj dhe “bandën e tritolit”

Gjykata e Lartë ka lënë në fuqi vendimin për ‘killerin’ me pagesë Julian Sinanaj dhe 5 të dënuarit e tjerë nga...

Edhe pse i zhdukur, Gjykata e Lartë merr vendimin për Ervis Martinajn

Gjykata e Lartë ka rrëzuar këtë të enjte rekursin e bërë nga i shumëkërkuari Ervis Martinaj në lidhje me ngjarjen e...