Integrimi

Meta tregon arsyen pse u largua nga Partia Socialiste në vitin 2004

Presidenti i Republikës, Ilir Meta tregoi arsyen pse u largua nga Partia Socialiste në vitin 2004. Meta u shpreh se qeveria e...

Rama në Gjermani, çfarë pritet të diskutojë me kancelarin Sholc

Kryeministri Edi Rama nis zyrtarisht vizitën dyditore në Gjermani. Gazetarja e “Euronews Albania”, Eksiola Shehu, raportoi nga Berlini se Rama do...

Xhaçka kërkon nisjen e negociatave me BE, Soreca apel për dialog politik

Komiteti Parlamentar i Stabilizimit dhe Asocimit Shqipëri-BE ka mbajtur takimin e 14 në Tiranë. Shqipëria ende pret mbajtjen e takimit të parë...