tirane

Ambasadori i ri i SHBA në Tiranë para Senatit: Do punoj për forcimin e “Drejtësisë”

David J. Kostelancik, i emëruar nga Presidenti Biden për të shërbyer si Ambasador i Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, parashtroi sot...

Mblodhi mbi 100 mijë euro përmes mashtrimeve në facebook, pranga 28-vjeçarit

Një 28-vjeçar, i identifikuar si Liridon Peka, është arrestuar nga Policia e Shtetit, pasi dyshohet se vidhte llogaritë e shtetasve të...

Plagosje me thikë në Tiranë, arrestohet autori

Një 19-vjeçar  është plagosur me thikë mbrëmjen e së mërkurë në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në zonën "Komuna e Parisit”. 20-vjeçari Arli...

Zbulohet qendra e masazhit në Tiranë, 6 të arrestuar për prostitucion

Një aksion kundër ushtrimit të prostitucionit është ndërmarrë nga policia e kryeqytetit këtë të martë. 17 persona janë arrestuar pasi policia zbuloi...

Zbardhet lista e kandidatëve të Partisë Demokratike për këshilltarë në Tiranë

Është zbardhur lista e kandidatëve për këshilltarë bashkiak në Tiranë, nga ana e Partisë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn. Lista...

Premtimi i Këlliçit për transportin publik falas, gazetari: Ja sa kushton për 1 vit

Gazetari Flavio Qarri ka treguar detaje nga intervista që ka realizuar ditën e sotme me kandidatin për Bashkinë Tiranë. Në një intervistë...

Ironia e Shabanit: Po gjejnë ujë në mars e jo në Tiranë, lekët shkojnë për spektakle

Kreu i Nismës “Thurje” Endri Shabani foli në lidhje me kandidaturat për kryetarë bashkie në Tiranë dhe problemet që shqetësojnë kryeqytetin. Në...

Hiperaktiviteti tek fëmijët, 8% e fëmijëve të prekur. 80% e rasteve të trashëguara

Disa fëmijë janë të pavëmendshëm dhe shumë hiperaktiv. Mjekët spikiatër vlerësojnë se ky çrregullim ka prekur rreth 8% të fëmijëve dhe...

Presidenti i Austrisë nga Tirana: Mbështesim Shqipërinë në rrugëtimin drejt BE-së

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen, ndodhet këtë të hënë në një një vizitë zyrtare në Tiranë. Pas pritjes me ceremoni...

Digjet automjeti në Tiranë, asfiksohet 73-vjeçarja

Një automjet është përfshirë nga flakët këtë të diel në Tiranë në rrugën Ndre Mjeda. Sipas burimeve të policisë, automjeti ka...

Meta takon Kurtin: Mbështes qëndrimet e Prishtinës në procesin e dialogut me Serbinë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka pritur në një takim kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Lajmi është bërë i...

Kurti sot në Tiranë, pritet nga presidenti Begaj

Kryeministri i Republikës së Kosovës Albin Kurti do të vizitojë sot Tiranë. Gjatë kësaj vizite, Kurti do të zhvillojë takim me kryeministrin...

Zyrtare, kush janë kandidatët për kryetarë bashkie në qarkun Tiranë

Janë bërë me dije emrat e kandidatëve për bashkitë në qarkun Tiranë. Në këtë qark nuk ka asnjë ndryshim të kandidatëve dhe...

Aksident në Tiranë, makina merr përpara gjyshin dhe nipin

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e kësaj të shtune në kryqytet. Policia bën me dije se një automjet ka përplasur një...

EMRI | Arrestohet 44-vjeçari që shpërndante kokainë në ish-Bllok

Një 44-vjeçar është arrestuar në Tiranë në kuadër të operacionit policor të koduar "Doses", për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes...

Belind Këlliçi shpall platformën për Tiranën, premton transport falas dhe ujë 24 orë

Kandiati për kryebashkiak të Tiranës nga grupimi i PD-së që mbështet Sali Berishën, Belind Këlliçi ka shpalosur platformën e tij për...