Vlora Hyseni

“S’ka burrë nëne që na mbyll gojën”- Salianji: Pyetjet që shqetësuan PS për Hysenin

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, foli për mediat pas debateve në Komisionin e Sigurisë që çuan në mbylljen e mbledhjes...

“Qëndroi 10 ditë në Beograd”, Noka kërkon llogari nga Begaj për kryetaren e SHISH

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka i ka dërguar një shkresë presidentit Bajram Begaj këtë të mërkurë, ku i kërkon informacion...

Braho kundërshton emërimin e Hysenit: Në krye të SHISH duhet shtetas i Shqipërisë

Ish-deputeti Sparatak Braho i ftuar në Euronews Albania tha se në krye të Shërbimit Informativ të Shtetit duhej të ishte një...

“Sekretet e shtetit në duart e Vlora Hysenit”, Qafoku: Ja pse e zgjodhi Rama

Roland Qafoku tha për Euronews Albania se nuk është rastësi emërimi i Vlora Hysenit në krye të Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas tij...

Vlora Hysenin e “hoqi” Kurti, e “mori” Rama| Gazetari: Ishte lëvizje politike

Gazetari Bedri Islami tha në një intervistë për Euronews Albania se shkarkimi i Vlora Hysenit nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti...

Vlora Hyseni në krye të SHISH? Softa: Duhet parë arsyeja pse u shkarkua në Kosovë

Eksperti i Sigurisë dhe Rendit Fatjon Softa tha se Vlora Hyseni, e propozuar nga kryeministri Rama për kreun e ri të...

Elezi: Hyseni ka nënshtetësinë shqiptare, s’ka pengesë për emërimin në Shqipëri

Ish-zëvendësdrejtoresha e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Vlora Hyseni, pritet të emërohet drejtoreshë e Shërbimit Informativ të Shtetit (ShISh) shqiptar. Në...