zyrtare

Publikohen formacionet zyrtare në ndeshjen Shqipëri-Moldavi

Për herë të dytë në historinë e saj, Shqipëria ka shanset për t’u kualifikuar në një kampionat evropian. Kuqezinjve u duhet vetëm...

Gazetari: Strategjia që po ndjek SPAK, si po ndiqet paraja për tenderat

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati tha në “Noë me Erla Mëhillin” se forma që po ndjek SPAK-u për të zbardhur...

EMRAT| Shpallen kandidatët zyrtarë për Këshillin e Lartë të Prokurorisë

Prokuroria e Përgjithshme ka shpallur zyrtarisht kandidatët për Këshillin e Lartë të Prokurorisë. “Prokuroria e Përgjithshme shpall zyrtarisht kandidaturat për zgjedhjen e...

Arif Rexhmati kandidat i PD në zgjedhjet e Kukësit: Primaret s’i shërbejnë bashkimit

Arif Rexhmati ka bërë me dije se do të jetë kandidati i Partisë Demokratike zyrtare për zgjedhjet e Kukësit më 24...

“Siguruan kushte për vrasje”| Akuzat ndaj zyrtarëve dhe të arrestuarve nga SPAK

Policia e Shtetit ka dhënë detaje të reja për operacionin ku u arrestuan zyrtarë të lartë të policisë, prokurorë, biznesmenë dhe...

Akuzohen për korrupsion, Apeli lë në burg zyrtaret e ministrisë së Shëndetësisë

Gjykata e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë për sekretaren e...

Policia e Kosovës konferencë të jashtëzakonshme për mediat: Ja ku mashtroi Serbia

Policia e Kosovës ka dalë në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat pas rrëmbimit të tre efektivëve në veri të Kosovës. “Ata...

Ish-prokurori për arrestimin e zyrtares: Raportuan te Rama që po kapim njeriun tuaj

Ish-prokurori Eugen Beci komentoi për “Review” në Euronews Albania arrestimin e sekretares së Përgjithshme të ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro dhe...

Hiqeshin si zyrtarë e vendosnin gjoba, arrestohen babë e bir. Sekuestrohen 70 mijë €

Policia e Shtetit ka arrestuar shtetasit, Bedri dhe Albert Vodha, babë e bir, të cilët tentuan t’i merrnin një biznesmeni, shumën...

Apartament dhe garazh, sekuestrohen pasuritë e Alda Klosit

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për zyrtaren Alda Klosi. Në zbatim të urdhrit të Prokurorisë, sot...

E cilësuan Kosovën republikë, merren nën hetim dy zyrtarë të qeverisë serbe

Qeveria e Serbisë ka iniciuar procedurë disiplinore ndaj një përkthyesi dhe e ka shkarkuar shefin e zyrës për bashkëpunim me media,...

Fitim Zekthi i ashpër: Këtu ka uri popullore për ndëshkim të zyrtares

Analisti Fitim Zekthi tha se ish-zyrtarja Alda Klosi, të cilës iu vodhën para dhe sende me vlerë nga pastruesja e banesës,...

Sanitarja grabiti zyrtaren, gazetari: SPAK-u ka filluar të lëvizë për këtë çështje

Gazetari Poli Hoxha thotë se Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka filluar të lëvizë në lidhje me grabitjen e 120 mijë eurove...

Abuzimi me tenderat, sot zhvillohet masa e sigurisë për 4 punonjësit e UBT-së

Ditën e sotme pritet të zhvillohet masa e sigurisë për 4 punonjësit e Universitetit Bujqësor të Tiranës (UBT) për abuzime me...

Arrest me burg për 4 zyrtarë të Universitetit Bujqësor

Për katër zyrtarë të Universitetit Bujqësor në Kamëz është vendosur masa e sigurisë "arrest me burg”. Një punonjës ka kallëzuar drejtorin e...

VIDEO| Si i shpëtoi atentatit zyrtarja e lartë argjentinase

Zv. presidentja e Argjentinës ka arritur t’i shpëtojë për mrekulli një atentati teksa një person u përpoq ta godiste me armë. Cristina...