Të shtëna me armë zjarri në Kurbin, në kërkim një person

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në Kurbin, ku një person është shpallur në kërkim.

Policia bën me dije se 53-vjeçari i identifikuar si Van Rica, ka qëlluar me armë zjarri gjatë një konflikti që ka ndodhur në degën lokale të një subjekti politik.

Blutë bëjnë me dije se një subjekt politik, në Kurbin po zhvillonte një mbledhje dhe gjatë saj, ka pasur një debat mes Kastriot Markut, dhe një anëtari, mbështetës i një kandidati tjetër primar, nga ky subjekt politik, për Kurbinin.

- Advertisement -

Në debat e sipër, Van Rica ka qëlluar me armë zjarri në korridor dhe është larguar menjëherë nga ambientet e degës së subjektit politik.

Policia ka sekuestruar armën e zjarrit, ndërsa Rica akuzohet për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”, “Kanosja” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprime të mëtejshme.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ahmetaj nën hetim nga SPAK. Gazetarja: Këtë javë do kemi zhvillime të reja

Gazetarja Glidona Daci e ftuar në Euronews Albania tha se kjo javë pritet të jetë një javë zhvillimesh sa i takon çështjes së Arben...

Autobusi në Tiranë përmbyset dhe aksidenton disa automjete, pamje nga vendngjarja

Euronews Albania ka siguruar pamjet e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” ku një autobus është përmbysur. Si pasojë tre persona...

Spahiu: Deklaratat raciste të Londrës për shqiptarët, si Hitleri për çifutët

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se retorika e Londrës për shqiptarët është e njëjtë si e Hitlerit për hebrenjtë. Në një intervistë për Euronews Albania,...

TË FUNDIT

Ahmetaj nën hetim nga SPAK. Gazetarja: Këtë javë do kemi zhvillime të reja

Gazetarja Glidona Daci e ftuar në Euronews Albania tha se kjo javë pritet të jetë një javë zhvillimesh sa i takon çështjes së Arben...

Autobusi në Tiranë përmbyset dhe aksidenton disa automjete, pamje nga vendngjarja

Euronews Albania ka siguruar pamjet e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” ku një autobus është përmbysur. Si pasojë tre persona...

Spahiu: Deklaratat raciste të Londrës për shqiptarët, si Hitleri për çifutët

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se retorika e Londrës për shqiptarët është e njëjtë si e Hitlerit për hebrenjtë. Në një intervistë për Euronews Albania,...

“Asnjë koment për PD!”, Besjan Ajazi: Qytetarët e kanë të qartë kush punon për ta

Kandidati socialist për bashkinë e Gramshit Besjan Ajazi tha për Euronews Albania se ai nuk ka asnjë komet për të bërë rreth kundërshtarit politik,...

Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë, arrestohet 49-vjeçari në Shkodër

Një 49-vjeçar është arrestuar në Shkodër pasi ka tentuar që të korruptojë punonjësit e policisë rrugore në mënyrë që këto të fundit të mos...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×