English

Veliaj: As stërmbesat e Berishës nuk do e shohin të djathtën në pushtet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, tha se do të punojnë çdo ditë që PS dhe Tiranën ta çojnë vetëm përpara.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se opozita lutet që pushteti të ju bjerë në prehër.

Sipas tij me rrugën që po ndjekë opozita të djathtën në pushtet s’do e shohin as stërmbesat e Sali Berishës.

“Do vazhdoj të punoj tërë jetën që PS dhe përfaqësuesit e saj ta çojnë Tiranën vetëm përpara. Është një opozitë r cila në pamundësi që të fitojë vetë, lutet nën stop që të ketë probleme mes nesh. Ajo që kam thënë shpesh është se opozita mund të lutet por që do i bëjnë gjunjtë me kallo me shpresën e vobektë që ne do të kemi një ditë konflikt dhe pushteti do ju bjerë në prehër. Pushteti nuk do të bjerë në prehër. Për të qenë i zgjedhur duhet të punosh për ditë. Skuadra jonë bën fushatë përditë. Opozita o duhet të bëjë këtë strapacimi, ose do të lutet që ne të kemi konflikt. Kam përshtypjen se jo Saliu, po nipat, mbesat e stërmbesat nuk do e shohin të djathtën në pushtet.”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×