Viktima e atentatit në Shkup dhuroi shtëpi për të varfrit dhe para për tërmetin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Jeton Krivanjeva, një nga shqiptarët që mbeti i vrarë nga atentati me dy viktima në Shkup ishte i njohur edhe për aktet e bamirësisë.

Krivanjeva ishte promovuar përmes disa videove nga Halil Kastrati, kreu i shoqatës “Jetimët e Ballkanit”, i cili kishte vënë në dukje misionet humanitare të viktimë së atentatit të djeshëm.

Sipas Kastratit, ai kishte dhuruar 4 banesa për fëmijët në nevojë në RMV, kishte dhënë 15 mijë euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri si dhe kishte ndihmuar në shërimin e fëmijëve të sëmurë.

- Advertisement -

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e së hënës në Çarshinë e Shkupit. Shqiptarët Jeton Krivanjeva dhe Enes Iseni mbetën të vrarë nga atentati brenda një lokali, ndërsa një person i tretë po lufton për jetë.

Policia dhe prokuroria kanë nisur hetimin duke mbledhur provat e nevojshme nga vendngjarja.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sulmohet me raketa ruse një kopsht e një shkollë në Ukrainë

Një sulm me raketa ruse dëmtoi një kopsht fëmijësh dhe një shkollë në qytetin Kramatorsk në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore mbrëmjen e  të...

Pamjet e aksidentit të frikshëm bëhen virale, mjeti fluturon në ajër në autostradë

Një aksident i frikshëm automobilistik ka ndodhur pak ditë më parë në një autostradë në SHBA. Pamjet e aksidentit janë bërë virale në rrjet për shkak...

“100 mijë euro për çdo informacion”, policia zbardh dinamikën e sulmit në TCH

Në vijim të njoftimit të dhënë mëngjesin e datës 27.03.2023, për ngjarjen e ndodhur në Mëzez, ku është qëlluar me armë zjarri në drejtim...

TË FUNDIT

Sulmohet me raketa ruse një kopsht e një shkollë në Ukrainë

Një sulm me raketa ruse dëmtoi një kopsht fëmijësh dhe një shkollë në qytetin Kramatorsk në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore mbrëmjen e  të...

Pamjet e aksidentit të frikshëm bëhen virale, mjeti fluturon në ajër në autostradë

Një aksident i frikshëm automobilistik ka ndodhur pak ditë më parë në një autostradë në SHBA. Pamjet e aksidentit janë bërë virale në rrjet për shkak...

“100 mijë euro për çdo informacion”, policia zbardh dinamikën e sulmit në TCH

Në vijim të njoftimit të dhënë mëngjesin e datës 27.03.2023, për ngjarjen e ndodhur në Mëzez, ku është qëlluar me armë zjarri në drejtim...

Kapen me 10 kg heroinë në taksi, arrestohen dy vëllezërit shqiptarë në Greqi

Dy vëllezër shqiptarë, 29 dhe 34 vjeç janë arrestuar nga policia greke me akuzën për trafik droge. Arrestimi u bë gjatë një operacioni të Prokurorisë...

U kapën me 760 kg kokainë, arrestohen 21 persona në Itali, mes tyre shqiptari    

Një shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet se është pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës. Mediat italiane bëjnë me dije se...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×