English

Vodhi brenda ditës 12 targa, arrestohet 23-vjeçari i dënuar më parë në Belgjikë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një 23-vjecarr ra në prangat e policisë pasi vodhi brenda ditës targat e 12 automjeteve.

- Advertisement -

Këto targa do të dërgoheshin jashtë shtetit dhe do të përdoreshin nga shtetas të tjerë, për veprimtari kriminale.

23-vjeçari me iniciale J. L., ka qenë i arrestuar dhe i dënuar më parë për vepra penale në fushën e narkotikëve, në Belgjikë.

“Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 13 targa të shteteve të ndryshme, të vjedhura. Vijon puna për dukumentimin e vjedhjeve të tjera që mund të jenë kryer nga ky shtetas,” – njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×