English

Zbardhen detaje nga mbledhja e krysisë së PD, kushti i deputetëve për Alibeajn

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në selinë blu po zhvillohet mbledhja e kryesisë së PD-së.

- Advertisement -

Pritet që kjo të jetë mbledhja vendimtare ku do të merren vendime se si PD e Enkelejd Alibeajt do të futet në zgjedhjet e 14 majit.

Ka pasur tre lloj propozimesh të bëra në mbledhjet që janë zhvilluar ditën e sotme nga Alibeaj dhe strukturat e PD-së.

Shumica e deputetëve kanë qenë dakord që të dalin me kandidatë në 61 bashkitë, po ashtu dhe me anëtarë për këshillat  por kanë pasur vetëm një kusht që kandidati për kandidati për Bashkinë Tiranë të jetë deputet.

Një pjesë tjetër e deputetëve kanë propozuar që te dilet vetëm me anëtarë të Këshillit.

Sakaq një pjesë tjetër  kanë mbështetur që të dilet me kandidatë dhe anëtarë të Këshillit vetëm me disa kandidatë.

Ndërkohë deri më tani kandidatë për kryetarë bashkie në Tiranë  janë Roland Bejko dhe Jonila Godole që nuk kanë pranuar të prononcohen për mediat deri në marrjen e një vendimi.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×