10 mijë dollarë pagesë, ministrja Margariti i përgjigjet Zhupës: Më sill dokumentin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti në një intervistë për Euronews Albania hodhi poshtë akuzat e deputetes Ina Zhupa se do marrë 10 mijë dollarë në vit si anëtare e bordit të fondacionit që ka marrë nën administrim Parkun e Butrintit.

Margariti nënvizoi se akuzat janë më shumë se gënjeshtra. Ajo ftoi zonjën Zhupa që t’i vënë në dispozicion dokumentet të cilat vërtetojnë një gjë të tillë.

“Gjithçka është lehtësisht e verifikueshme në marrëveshjen e bashkëpunimit dhe administrimit që janë depozituar pranë Parlamentit. Në asnjë moment nuk është e cituar asnjë pagesë e bordit, është një bord honorifik ashtu siç është vetë ministri që e kryeson. Barrën e akuzës duhet ta mbajë i akuzuari. Nëse do të nxjerrim ndonjë paragraf që Margariti merr një rrogë të çfarëdolloj shifre nga bordit i Butrinitit, unë do prisja që të ma sillte këtë zonja Zhupa që ka arritur ta shohë në këto paragrafë, janë me tepër se gënjeshtra, akte të shëmtuara.  Është thjesht për të bërë një zhurmë politike. Më vjen keq që është shfrytëzuar politikisht çështjet e kulturës në mënyrë kaq të rëndomtë”, u shpreh ministrja.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

TË FUNDIT

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×