“70 euro për votë” Endri Shabani komenton ndihmën ekonomike të qeverisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Nismës Thurje, Endri Shabani komentoi në Euronews Albania  ndihmën ekonomike të qeverisë këtë fundvit.

8 miliardë lekë për 1 milionë shqiptarë, Shabani i zbërtheu si 70 euro për votë.

“Pra, duket si një përpjekje për të blerë votat. Thënë në fillim, është pozitive sepse ai dhe mund t’i mbante prap dhe t’i ndante me 4-5 oligarkë, pra është pozitive që po na kthen një pjesë të parave që na ka marrë, por problemi këtu është që edhe kur e bën këtë gjë duhet të ishte bërë në mënyrë konstante,” – u shpreh Shabani.

- Advertisement -

Ai shtoi se rritja e çmimeve ka sjellë dhe varfërimin e popullsisë dhe ende nuk dihet se kur do të merren këto para. Sipas Shabanit edhe pse kryeministri ka deklaruar se ndihma do jepet në janar, këto janë para nga buxheti i vitit të kaluar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Emergjencave Civile: Zjarri në fabrikën e bojrave është vënë nën kontroll

Kreu i Emergjincave Civile, Haki Çako, deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se zjarri i rënë në fabrikën e bojrave në Maminas është...

Zjarri në fabrikën e bojrave| Situatë kritike, evakuohen banorët, anulohet dasma

Që prej orës 10:30 të mbrëmjes së të shtunës zjarrfikësit vijojnë luftën me flakët që ka përfshirë një fabrikë bojërash në zonën e Maminasit...

Dyshimet mbi shkakun e zjarrit në fabrikën e bojrave, flakët rrezikojnë dy banesa

Një zjarr masiv ka përfshirë një fabrikë bojrash në Maminas, në autostradën Tiranë-Durrës. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se zjarri, ka nisur...

TË FUNDIT

Kreu i Emergjencave Civile: Zjarri në fabrikën e bojrave është vënë nën kontroll

Kreu i Emergjincave Civile, Haki Çako, deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se zjarri i rënë në fabrikën e bojrave në Maminas është...

Zjarri në fabrikën e bojrave| Situatë kritike, evakuohen banorët, anulohet dasma

Që prej orës 10:30 të mbrëmjes së të shtunës zjarrfikësit vijojnë luftën me flakët që ka përfshirë një fabrikë bojërash në zonën e Maminasit...

Dyshimet mbi shkakun e zjarrit në fabrikën e bojrave, flakët rrezikojnë dy banesa

Një zjarr masiv ka përfshirë një fabrikë bojrash në Maminas, në autostradën Tiranë-Durrës. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se zjarri, ka nisur...

Zjarr masiv në fabrikën e bojrave në Maminas, MB: Shmangni autostradën Tiranë-Durrës

Një zjarr masiv ka përfshirë një fabrikë bojrash në zonën e Maminasit, në autostradën Tiranë-Durrës. Përmes një njoftimi zyrtar Ministria e Brendshme i bën thirrje...

Karamuço zbulon qendrën e rehabilitimit nga droga në Rinas: Nuk dinë ku t’i çojnë

Temë e emisionit Review në Euronews Albania këtë të shtunë ishte përdorimi i drogërave nga të rinjtë në Shqipëri. I ftuar në studio eksperti i...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×