Gazetari ironizon opozitën: Skenat në Kuvend? Ishin votë pro buxhetit!

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mazhoranca miratoi këtë të hënë me 73 vota pr. buxhetin e vitit 2024 mes tymit dhe zjarrit të flakadanëve të futur në sallën e parlamentit nga opozita.

Gazetari Flogert Muça tha në një intervistë për Euronews Albania se skenat e opozitës sot në Kuvend iu dukën më shumë si një festë dhe votë pro buxhetit.

“Unë e pashë më shumë si festë, ne kemi disa arsye për të festuar; kombëtarja është kualifikuar për në Berlin, festat e nëntorit dhe Vitit të Ri po afrojnë dhe e gjitha çfarë ndodhi në Kuvend ishte e bukur në thelb, s’duhet ta shohim me kaq tragjizëm. Ajo që bëri sot opozitë në një farë mënyrë ishte votë pro buxhetit se e manifestoi me flakadanë, dukej më shumë si stadium sa si Kuvend”, ironizoi gazetari.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

FOTO| Mjeti me të cilin lëvizën autorët e grabitjes në Kamëz

FOTO| Mjeti me të cilin lëvizën autorët e grabitjes në Kamëz

Emocionojnë fëmijët shqiptarë në Gjermani, këndojnë dhe recitojnë shqip

Anduena Stephan, Konsulle e Nderit e Shqipërisë në Gjermani tregoi në një intervistë për Euronews Albania se me rastin e Ditës së Pavarësisë kanë...

Motoristët nga Nju Xhersi: Njerëzit në Shqipëri më të dashur se në Amerikë

Një grup motoristësh që kanë marrë pjesë gjithnjë në paradat në Amerikë, ky 28 Nëntor i gjeti në Shqipëri. Ata treguan se janë të emocionuar...

TË FUNDIT

FOTO| Mjeti me të cilin lëvizën autorët e grabitjes në Kamëz

FOTO| Mjeti me të cilin lëvizën autorët e grabitjes në Kamëz

Emocionojnë fëmijët shqiptarë në Gjermani, këndojnë dhe recitojnë shqip

Anduena Stephan, Konsulle e Nderit e Shqipërisë në Gjermani tregoi në një intervistë për Euronews Albania se me rastin e Ditës së Pavarësisë kanë...

Motoristët nga Nju Xhersi: Njerëzit në Shqipëri më të dashur se në Amerikë

Një grup motoristësh që kanë marrë pjesë gjithnjë në paradat në Amerikë, ky 28 Nëntor i gjeti në Shqipëri. Ata treguan se janë të emocionuar...

“Krenari të ngremë flamurin shqiptar në SHBA”, flet sherifi shqiptar nga New Jersey

Edhe në SHBA shqiptarët kanë festuar që në orët e para të mëngjesit Ditën e Pavarësisë. Gazetari Denion Ndrenika në një lidhje me Euronews Albania...

Borrell thirrje Kosovës dhe Serbisë nga selia e NATO-s: Zbatoni marrëveshjet!

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka deklaruar se konflikti mes Kosovës dhe Serbisë do të jetë një nga pikat kyçe të diskutimit...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×