Gështenja: Të mbështesim Luçiano Boçin nëse është më i miri që kemi në Elbasan

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja thotë se ekziston hapësira për të gjetur pika bashkimi mes demokratëve, duke dalë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Në një intervistë për Euronews Albania, Gështenja, i cili është deputet në Elbasan, u shpreh se nëse Luçiano Boçi është kandidati më i mirë për këtë bashki, të gjithë duhet ta mbështesin.

Por Gështenja nënvizoi se edhe Rithemelimi duhet të mbështesë kandidatët e grupimit tjetër të opozitës në qarqe të caktuara, nëse kandidatët e saj do të jenë më të mirë.

- Advertisement -

“Zoti Luçiano Boçi nuk është një kundërshtar i demokratëve, ai është demokrat. Ashtu si Luçiano Boçi, por edhe figura të tjera në qarqe të tjera të vendit janë demokratë, dalin nga Partia Demokratike. E rëndësishme është, e para që Partia Demokratike duhet të hyjë në garë. E kam thënë që ka hapësira, nëse ekziston vullneti dhe dëshira e të gjithë aktorëve dhe faktorëve në këtë vendimmarrje, që ne të dalim me kandidatë të përbashkët.

Nëse flasim për Elbasanin, nëse në Elbasan grupimi ynë nuk ka një kandidat më të fortë se Luçiano Boçi, ne duhet të mbështesim të gjithë Luçiano Boçin. Sikundër, Rithemelimi, pjesa tjetër e opozitës, duhet të mbështesë kandidatin tonë në një qark tjetër”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×