Gjata: Rama është përplasur me Kim për drejtuesin e SPAK

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së Çlirim Gjata tha se me njoftimin e nxjerrë ditën e djeshme nga Ministria e Jashtme për fillimin e procedurave për zëvendësimin e ambasadores së SHBA Yuri Kim, kreu i qeverisë Edi Rama, bëri show-n e radhës.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se sherri mes Kim dhe Ramës ka qenë për emrin e drejtuesit të SPAK.

Sipas tij njoftim për Kim është një paralajmërim për KPL, institucioni që vendos se kush do të marrë drejtimin SPAK.

- Advertisement -

“Dje morëm vesh se ne shqiptarët paskemi filluar të emërojmë dhe shkarkojmë ambasadorët amerikan. Për shkak të një përplasje që ka pas Rama me Kim  dhe ai e nxori këtë lajm për të bërë shoë e radhës e për të thënë shiko se sa i fortë jam unë , që jam në gjendje të largoj dhe ambasadoren amerikane.

Sherri i radhës mes tyre është për drejtuesin e SPAK sepse nuk kanë rënë dakord për emrin. Rama i mbron shumë njerëzit e vet, sepse ndryshe pastaj do të vij te ai radha për t’u hetuar dhe për t’u arrestuar. Rama bëri një paralajmërim për KLP se largoi Kim. Kjo është arsyeja se përse dolën me njoftim zyrtar. “- theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Juristi Ylli Manjani u irritua në “Barometri” në Euronews Albania ndërsa flitej për procesin e votimit dhe numërimit në zgjedhje. Sipas tij shtetit nuk i...

KQZ në vështirësi? Celibashi: Paguajmë mirë, por nuk po gjejmë dot operatorë sepse..

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi për “Barometri” në Euronews Albania se pagesat për operatorët janë të mira, por sërish ka mungesa. “Për rekrutimin...

Kreu i KQZ tregon sa para i dha qeveria për implementimin elektronik

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se qeveria i ka akorduar KQZ-së, një shumë prej 850 milionë lekësh për implementimin elektronik për 3...

TË FUNDIT

Ylli Manjani grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Juristi Ylli Manjani u irritua në “Barometri” në Euronews Albania ndërsa flitej për procesin e votimit dhe numërimit në zgjedhje. Sipas tij shtetit nuk i...

KQZ në vështirësi? Celibashi: Paguajmë mirë, por nuk po gjejmë dot operatorë sepse..

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi për “Barometri” në Euronews Albania se pagesat për operatorët janë të mira, por sërish ka mungesa. “Për rekrutimin...

Kreu i KQZ tregon sa para i dha qeveria për implementimin elektronik

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se qeveria i ka akorduar KQZ-së, një shumë prej 850 milionë lekësh për implementimin elektronik për 3...

Manjani: Partitë, zero interes për informimin e qytetarëve për Këshillat Bashkiakë

Juristi Ylli Manjani tha për “Barometri” në Euronews Albania se partitë nuk kanë interes për të informuar qytetarët për Këshillat Bashkiakë. Sipas tij deri në...

“14 maji”, Celibashi: Fleta e votimit do jetë më e thjeshtë se në zgjedhjet e 2019-s

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se fleta e votimit për  zgjedhjet lokale të 14 majit, do të jetë më e thjeshtë se...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×