Gjobë 100 mijë € fasonërisë, lihet në burg 46-vjeçari. Mohon akuzat: Punoj në gurore

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për Edmond Arapin, personi që porositi shpërthimin me tritol pranë një fasonërie në zonën e Freskut në Tiranë.

Ndërkohë “Arrest në shtëpi” është vendosur për 16 vjeçarin Arnold Vatocin, të miturin që vendosi lëndën plasëse me porosi të Arapit. Burime nga salla ku zhvillohej seanca konfirmopjnë se 46-vjeçari ka mohuar akuzat dhe përfshirjen në ngjarje.

“Nuk e kam njohur as takuar kurrë biznesmenin Italian. Nuk kam asnjë konflikt me të. Unë punoj prej disa kohësh në një gurore në Himarë. Qëndroj një pjesë të kohës atje për të siguruar të ardhura për familjen. As djalin (Arnold Vatocin) nuk e njoh as se kam takuar ndonjëherë. S’jam i përfshirë në këtë ngjarje”, ka thënë Edmond Arapi.

- Advertisement -

Ndërkohë i mituri ka refuzuar të flasë dhe të japë dëshmi duke ia lënë avokatit të tij mbrojtjen. Burimet konfirmojnë se 16-vjeçari rezulton edhe më herët i përfshirë në veprime në konflikt me ligjin dhe i proceduar. Ndërkohë që në polici ka deklaruar se Arapi i ka thënë të vendos tritolin në biznisitn fason.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazeta gjermane “Die welt”: Lajçak duhej shkarkuar. Biden të ndërhyjë!

Brukseli ka dështuar në negociata mes Kosovës dhe Serbisë dhe marrëveshja e formuluar nuk ka asnjë vlerë . Kështu shkruan e përditshmja gjermane “Die...

Vrasja e Martin Bardhit, pamjet e makinës së djegur nga e cila autorët kryen vrasjen

Euronews Albania ka siguruar pamjet e makinës  së autorëve të cilët vranë paraditen e kësaj të marte Martin Bardhin, 59 vjeç ndërsa plagosën dhe...

Vuçiç bisedon me QUINT-in dhe BE-në për situatën në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka kërkuar nga ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian që KFOR-i të kujdeset...

TË FUNDIT

Gazeta gjermane “Die welt”: Lajçak duhej shkarkuar. Biden të ndërhyjë!

Brukseli ka dështuar në negociata mes Kosovës dhe Serbisë dhe marrëveshja e formuluar nuk ka asnjë vlerë . Kështu shkruan e përditshmja gjermane “Die...

Vrasja e Martin Bardhit, pamjet e makinës së djegur nga e cila autorët kryen vrasjen

Euronews Albania ka siguruar pamjet e makinës  së autorëve të cilët vranë paraditen e kësaj të marte Martin Bardhin, 59 vjeç ndërsa plagosën dhe...

Vuçiç bisedon me QUINT-in dhe BE-në për situatën në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka kërkuar nga ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian që KFOR-i të kujdeset...

Xhelal Sveçla: Nëse Vuçiç futet në Kosovë pa lejen e qeverisë, do arrestohet

Ministri i punëve të brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla tha në Euronews Albania se çdokush që do tentojë të futet në territorin e Kosovës,...

BE-ja insiston që sulmuesit në veri të vihen para drejtësisë

Bashkimi Evropian insiston që përgjegjësit për sulmin ndaj Policisë së Kosovës që ndodhi në veri të vendit, të vihen para drejtësisë dhe të gjitha...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×