English

Ilir Yzeiri: Berisha dhe Meta të konsumuar, koalicioni tyre i pavlerë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Ilir Yzeiri thotë se koalicioni mes kryedemokratit, Sali Berisha dhe kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta është i pavlerë.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, Yzeiri u shpreh se skena politike shqiptare nuk po përfaqësohet ashtu siç do të duhet të përfaqësohet.

Sipas tij, qeveria e Edi Ramës është konsmuar, por nuk mund të zëvendësohet me Berishën dhe Metën, të cilët sipas tij, po vrasin opozitën.

“Nuk e di ku do t’i çojë, por kështu siç duket, asgjëkundi. Fatkeqësi e madhe është kjo që opozita në Shqipëri, nga dita në ditë po merr goditje të jashtëzakonshme dhe për fat të keq, skena politike shqiptare nuk po përfaqësohet ashtu siç do të duhet të përfaqësohet.

Çdo qeverisje kalon një farë kohe dhe tej konsumophet dhe ka nevojë për ndërrimin e elitave, ndërrimin e pushtetit, ndërrimet demokratike, por jo të kërkosh të rrëzosh qeverinë me hunj e me sfurqe, Ilir Meta me Sali Berishën. Këta po e vrasin opozitën, shpirti opozitar në këtë vend ka rënë’, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?