English

Ish-ministri kroat: Mali i Zi është trofeu i Serbisë së Madhe

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-ministri kroat i Punëve të Jashtme dhe Evropiane, Miro Kovaç, thotë se qeveria aktuale në Mal të Zi, ndryshe nga ajo e mëparshme, të cilën ai e quan “pro-Mali i Zi”, mbron krijimin e marrëdhënieve ekskluzive midis Malit të Zi dhe Serbisë dhe nuk tregon entuziazëm për anëtarësimin ekzistues në NATO.

- Advertisement -

Në një intervistë për Pobjeda, politikani dhe historiani i nderuar (HDZ) thotë se gjatë procesit të negociatave është mirë që të ketë sa më shumë miq brenda Bashkimit Evropian, por thekson se Malit të Zi nuk i intereson kjo. “Ndiej një lloj indiferentizmi ndaj Kroacisë”, tha ai.

Kovaç, duke folur për përhapjen e “botës serbe” në Mal të Zi, thotë se nuk fshihet më dhe se Mali i Zi është trofeu më i fundit i këtij koncepti.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?