English

“Jemi të bashkuar në aksionin tonë”, Bardhi: Opozita e gatshme të ndërmarrë çdo akt

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazment Bardhi ka folur për mediat pas mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Demokratike. Ai tha se opozita është e bashkuar në aksionin e saj, ndërsa theksoi se është detyra e çdo deputeti që të takohet me qytetarët.

- Advertisement -

Ai tha se fton të gjithë deputetët e opozitës që të bashkohen në qëllimin e tyr si opozitar, e madje tha se edhe Basha do të ishte i pranuar nëse u bashkohej, pasi sipas Bardhit ai e ka humbur rrugën.

“Opozita është e bashkuar në aksionin e saj në parlament por edhe në aksionin e saj jashtë parlamentit. çdo deputet e ka për detyrë të zhvillojë takime me qytetarët. Çështja e Belerit, nuk është kosto për Partinë Demokratike, por mendoj se ajo nuk ka përse të prishë marrëdhënien e fqinjësisë së mirë me shtetin fqinj Greqinë.

Qëndrimi im ndaj kësaj çështje është se kushdo që është në opozitë me Ramën, dhe i bëj thirrje kolegëve që t’i kthehen misionit opozitar. Edhe Basha është i mirëpritur. Përsa kohë e ka humbur rrugën…”-tha Gazment Bardhi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?