Kamionistja shqiptare: Itali-Gjermani, rruga më e gjatë që kam bërë me kamion

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kamionistja shqiptare, Bianka Dervishi thotë se rruga më e gjatë që ajo ka përshkuar me kamion, është nga Italia në Gjermani.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Dervishi u shpreh se me kamion nuk mund të udhëtosh në çdo orar.

“Kam shkuar deri në Gjermani. Kam shkuar në Francë, Gjermani, pastaj kam ardhur në Itali. Ndenja një natë te motra në Gjermani dhe pastaj erdha. Po, Itali, Gjermani dhe Francë. Një javë rrugë, por kamionin nuk mund ta ngasësh sa do ti. Kamioni ka oraret e veta, që ti nuk mund t’i kalosh ato orare. Unë them ky është dashuria ime. Kur më pyesin, a je e dashuruar? Po u them unë, ja.

- Advertisement -

Prej 16 vitesh, Bianka ka emigruar dhe jeton në Itali, ku ka vendosur që të punojë si kamioniste.

Bianka ka hequr dorë nga profesioni i saj si parukiere për t’u përkushtuar plotësisht pasionit të saj. Ajo është komentuar shumë dhe është vënë në qendër të vëmëndjes për faktin se është e para femër kamioniste.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Primaret, Luçiano Boçi shpallet fitues në Elbasan

Ka përfunduar numërimi i votave për primaret në Elbasan. Burime bëjnë me dije se gjithsej kanë votuar 2183 persona, nga të cilët 2168 kanë votuar...

Ben Andoni: Berisha po e përdor protestën për marketing

Analisti Ben Andoni është shprehur se kreu i PD-së Sali Berisha po e përdor protestën e 6 dhjetorit si marketing. Në një intervistë për Euronews...

‘Vuçiç bojkoton samitin’, si e komenton ish-ministrja Etilda Gjonaj

Ish-ministrja Etilda Gjonaj, ka komentuar refuzimin e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Samitin BE-Ballkan Perëndimor më 6 dhjetor. Në një intervistë për Euronews Albania, ajo...

TË FUNDIT

Primaret, Luçiano Boçi shpallet fitues në Elbasan

Ka përfunduar numërimi i votave për primaret në Elbasan. Burime bëjnë me dije se gjithsej kanë votuar 2183 persona, nga të cilët 2168 kanë votuar...

Ben Andoni: Berisha po e përdor protestën për marketing

Analisti Ben Andoni është shprehur se kreu i PD-së Sali Berisha po e përdor protestën e 6 dhjetorit si marketing. Në një intervistë për Euronews...

‘Vuçiç bojkoton samitin’, si e komenton ish-ministrja Etilda Gjonaj

Ish-ministrja Etilda Gjonaj, ka komentuar refuzimin e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Samitin BE-Ballkan Perëndimor më 6 dhjetor. Në një intervistë për Euronews Albania, ajo...

Primaret, dalin fituesit në Shijak, Kolonjë, Pogradec e Devoll

Në Shijak është mbyllur numërimi i votave të primareve. Kandidati fitues nga primaret është Rezeart Tusha me 333 vota, ndërsa Astrit Hoxha në vend të...

’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit "My mother is a Cosmonaut". Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana. ‘’My...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×