Konfliktohen tifozët holandezë në zonën e Pedonales

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në zonën e Pedonales, tifozët holandezë janë konfliktuar me njëri-tjetrin.

Gazetarja e Euroneës Albania, Ortensa Budlla ka filmuar momentin kur tifozët po zihen, ndërsa të tjerë përpiqen t’I ndajnë.

Ndërkohë ndeshja Roma-Feyenoord vijon të transmetohet, me pjesën e parë që u mbyll 1-0 në favor të Romës.

- Advertisement -

Situata deri tani raportohet e qetë dhe pa incidente madhore, ndërsa dje gjatë orëve të mbrëmjes 60 tifozë janë shoqëruar në polici. Incidentet e shkaktuara lanë të plagosur 19 policë, fatmirësisht pa dëmtime të rënda.

Ndërkohë 80 tifozë që shkaktuan këto incidente u kthyen në vendet e tyre.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 







LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Analisti: Rusia e do Kosovën si një mini Ukrainë

Analisti Seladin Xhezairi tha në një intervistë për Euronews Albania se implikimi i Rusisë përmes Serbisë në Ballkanin perëndimor synon të krijojë një mini...

Osmani nga Moldavia: Na duhet ndihma e miqve për të luftuar grupet kriminale në Veri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, merr pjesë këtë të enjte në Samitin e Liderëve Evropianë në Moldavi. Gjatë një prononcimi të dhënë në nisje të...

Vuçiç përplaset me Vjosa Osmanin në Moldavi! Ja çfarë deklaruan

Serbia duhet të ndalojë aktivitetet e saj që synojnë destabilizimin e Kosovës për t'i dhënë fund dhunës në veri të vendit, tha të enjten...

TË FUNDIT

Analisti: Rusia e do Kosovën si një mini Ukrainë

Analisti Seladin Xhezairi tha në një intervistë për Euronews Albania se implikimi i Rusisë përmes Serbisë në Ballkanin perëndimor synon të krijojë një mini...

Osmani nga Moldavia: Na duhet ndihma e miqve për të luftuar grupet kriminale në Veri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, merr pjesë këtë të enjte në Samitin e Liderëve Evropianë në Moldavi. Gjatë një prononcimi të dhënë në nisje të...

Vuçiç përplaset me Vjosa Osmanin në Moldavi! Ja çfarë deklaruan

Serbia duhet të ndalojë aktivitetet e saj që synojnë destabilizimin e Kosovës për t'i dhënë fund dhunës në veri të vendit, tha të enjten...

Basha me të rinjtë në Vlorë: Nuk ndryshon gjë me politikë të vjetër e tallava

Lulzim Basha u takua me të rinjtë në Vlorë ku dhe bëri thirrje për ndryshimin e frymës politike. Ai kujtoi se në zgjedhjet e 14...

Vuçiç: Kosova t’i tërheqë “kryetarët e supozuar”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u bëri thirrje autoriteteve të Kosovës që t’i tërheqin, siç i quajti ai, "kryetarët e supozuar" nga komunat me...








Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×