English

Kush janë Kombëtaret e kualifikuara në Euro 2024

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shqipëria, Austria, Belgjika, Kroacia, Çekia, Danimarka, Anglia, Franca, Hungaria, Italia, Holanda, Portugalia, Rumania, Skocia, Serbia, Sllovakia, Sllovenia, Spanja, Zvicra dhe Turqia kanë rezervuar të gjitha vendet e tyre në UEFA EURO 2024.

- Advertisement -

UEFA ka treguar se si përfunduan grupet kualifikuese, me dy të parat nga secili seksion që kualifikohen automatikisht për Gjermani në verën e vitit 2024.

10 ekipe kanë mundur të kapin një vend në play-off prej të cilave do kalojnë vetëm 3.

Grupi A

 • Spanja dhe Skocia janë kualifikuar në finale.
 • Gjeorgjia është konfirmuar në play-off.

Grupi B

 • Franca dhe Holanda janë kualifikuar në finale.
 • Greqia konfirmohet në play-off.

Grupi C

 • Anglia dhe Italia janë kualifikuar në finale.
 • Ukraina konfirmohet në play-off.

Grupi D

 • Turqia dhe Kroacia janë kualifikuar në finale.
 • Uellsi konfirmohet në play-off.

Grupi E

 • Shqipëria dhe Çekia janë kualifikuar në finale.
 • Polonia është konfirmuar në play-off.

Grupi F

 • Belgjika dhe Austria janë kualifikuar në finale.
 • Estonia është konfirmuar në play-off.

Grupi G

 • Hungaria dhe Serbia janë kualifikuar në finale.

Grupi H

 • Danimarka dhe Sllovenia janë kualifikuar në finale.
 • Finlanda dhe Kazakistani janë konfirmuar në play-off.

Grupi I

 • Rumania dhe Zvicra janë kualifikuar në finale.
 • Izraeli konfirmohet në play-off.

Grupi J

 • Portugalia dhe Sllovakia janë kualifikuar në finale.
 • Luksemburgu , Islanda dhe Bosnja dhe Hercegovina janë konfirmuar në play-off.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×