La fermën, historia e shqiptarit që emigroi për të punuar në ndërtim në Itali

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Fermeri Alban Çakalli tregoi rastin e një fermeri tjetër, i cili la fermën e tij në Shqipëri, për të punuar në ndërtim në Itali.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Çakalli u shpreh se fermeri kishte prodhime shumë cilësore, por nuk kishte treg për t’i shitur ato.

“Në fakt, është Leonardi nga Spilleja, i cili kishe një diversitet, kishte mollë, qershi, pjeshkë, dardha. Kishte mbi 4 hektarë tokë. Duke e parë që nuk ka tregje, është jashtëzakonisht e vështirë.

- Advertisement -

Unë po flisja me Leonardin dhe më tha që kishte lënë gjithçka në Shqipëri dhe ishte larguar. Leonardi tani po punon në ndërtim në Itali. Më vjen shumë keq sepse ishte një fermer shumë i mirë dhe prodhonte mallra cilësorë”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zelensky akuza Rusisë: Po mbani ‘peng’ centralin bërthamor të Zaporizhzhia

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky tha se trupat ruse po e mbanin “peng” uzinën bërthamore të Zaporizhzhia dhe siguria e saj nuk mund të garantohej...

Në fokus goditja e krimit, Rrumbullaku pret në zyrë delegacionin nga Kosova

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku priti në një takim këtë të martë, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Kolonel...

Rama: Sportistët elitarë mbështeten financiarisht si në nivelin e parë europian

Sot janë nderuar 7 sportistë shqiptarë, kampionë bote dhe Europe, që kanë përfaqësuar vendin në peshëngritje, ski, mundje, boks, bilardo e bodybuilding. Në fjalën e...

TË FUNDIT

Zelensky akuza Rusisë: Po mbani ‘peng’ centralin bërthamor të Zaporizhzhia

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky tha se trupat ruse po e mbanin “peng” uzinën bërthamore të Zaporizhzhia dhe siguria e saj nuk mund të garantohej...

Në fokus goditja e krimit, Rrumbullaku pret në zyrë delegacionin nga Kosova

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku priti në një takim këtë të martë, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Kolonel...

Rama: Sportistët elitarë mbështeten financiarisht si në nivelin e parë europian

Sot janë nderuar 7 sportistë shqiptarë, kampionë bote dhe Europe, që kanë përfaqësuar vendin në peshëngritje, ski, mundje, boks, bilardo e bodybuilding. Në fjalën e...

“Kemi sfida”, Kushi: Do të ndërtojmë dhe tre stadiume, përfitimet që sjellin

Ditën e sotme  janë nderuar 7 sportistët e talentuar shqiptarë, kampionë bote dhe Europe të cilët kanë përfaqësuar Shqipërinë me dinjitet të lartë në...

Zbardhet lista e kandidatëve të Partisë Demokratike për këshilltarë në Tiranë

Është zbardhur lista e kandidatëve për këshilltarë bashkiak në Tiranë, nga ana e Partisë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn. Lista e Partisë Demokratike...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×