Mentor Kikia: E majta ka kapur ekstremin e së djathtës, privatizoi gjithçka…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Mentor Kikia tha se për të është më me interes të dëgjohet interesi i qytetarëve pavarësisht ideologjisë së majtë apo të djathtë. Ai e tha këtë pasi Andi Bushati e cilësoi premtimin e Belind Këlliçit si një premtim me ideologji të majtë.

I ftuar në emisionin “Noë”, në Euronews Albania Kikia shtoi se e majta në Shqipëri ka kapur ekstremet e të djathës e sipas tij ajo ka privatizuar çdo gjë, aeroporte, reparte shërbime spitalore etj.

“Nëse kthejmë kokën nga ana tjetër, nga ajo e ashtuquajtura e majtë, e majta ka kapur ekstremin e të djathtës. Ajo ka privatizuar aeroportet, portet dhe bazat ushtarake, autostradat, shërbimet spitalore, mensat, gjithçka. Ndaj unë mendoj se nëse ka politike që mund të jenë tërësisht sociale por që çojnë në përmirësimin e standardit të jetesës dhe shërbimeve unë mendoj se duhet parë me prioritet interesi i qytetarëve.

- Advertisement -

Se sa mund të realizohet kjo, shqiptarët janë përballur shpesh me premtime bombastike, ka qenë ai i qeverisë aktuale për shërbime shëndetësore falas, i cili është ligjërisht, por shqiptarëve në pjesën më të madhe u duhet të marrin kredi për të shpëtuar kokën sepse nuk gjejnë qetësi nëpër spitale ku gjithmonë pajisjet e reja prishen”,-tha gazetari Mentor Kikia.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×