“Premtimet e fushatës”, Andi Bushati kritikon Këlliçin: Jam i majtë por…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Andi Bushati i ftuar në emisionin “Now”, në Euronews Albania tha se premtimi i Belind Këlliçit për transport publik falas i duket një premtim joshës për fushatën.

Sipas tij Këlliçit i duhet të tërheq vëmendjen me premtime të tilla pasi kundërshtari i tij në Tiranë është shumë i pushtetshëm mediatikisht. Megjithatë Bushati ka shtuar se si premtim transporti falas i pëlqen pasi ai ka një koncept të ideologjisë së majtë.

“Unë nuk jam ekspert i transportit publik. Mua më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit, Këlliçi ka nevojë të bëjë diçka për të krijuar debat rreth vetes. Aty ku unë kam objeksion, unë si i majtë jam për transport falas në këtë qytet, por nuk besoj se masa që propozohet nga Belindi si kandidat i të djathtës, është koherente me të.

- Advertisement -

Po të shikosh fjalorin diskursin, qeverisjen e fundit të Partisë Demokratike, është qeverisje e vogël dhe privati, kontrolli mbi privatin, jo marrja e kompanive publike që marrin para nga bashkia. Ti nuk do ja lësh tregut, ti do vendosësh disa kompani që do japin biletën falas dhe këto kompani paratë do i marrin nga bashkia”,-tha Andi Bushati.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×