Mot pranveror, temperatura deri në 25 gradë këtë javë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Meterologu Hakil Osmani thotë se duke filluar dita e mërkurë kësaj jave, do të kemi përmirësim të kushteve të motit.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Osmani u shpreh se temperaturat pritet të shkojnë deri në 25 gradë.

“Përjashtuar këtë fillim jave ku temperaturat e ajrit në orët e mesditës do të jenë rreth vlerave 20 apo ndonjë zonë e izoluar edhe 21 gradë celcisus gjatë ditës së hënë dhe ditës së martë, duke filluar nga dita e mërkurë dhe në vijim do të kemi një rritje të ndjeshme të temperaturave të ajrit, duke bërë që vlerat maksimale në orët e mesditës, kryesisht në jug-perëndim të territorit shqiptar, të ngjitet edhe në 24 apo 25  gradë celcius.

- Advertisement -

Pritet të kemi ditë të ngrohta në vendin tonë. Gjatë ditës së sotme do kemi dominim të kthjellimeve, pritet që mesdfita dhem brëmja të sjellë vranësia, që do të jenë edhe të martën. Nga e mërkura dhe në vijim do kemi përmirësim edhe të kushteve të motit”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

BE paralajmëron për rënie të solidaritetit për refugjatët ukrainas

Pavarësisht pritjes së ngrohtë që u është dhënë miliona refugjatëve nga Ukraina në Bashkimin Evropian që nga nisja e pushtimit rus, zyrtarët e BE-së...

Vishaj: U derdhën thasë me lekë, punëtorët e administratës po japin dorëheqje se…

Avokati Saimir Vishaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nëse në rastin e bashkisë Durrës kemi një vepër penale të kryer në...

Andi Bushati: Loja e fjalëve që bëri Edi Rama sot për të mos thënë asgjë për Dakon

Analisti Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se në fjalimin e tij ku kryeministri Rama u duk se komentoi arrestimin e Dakos...

TË FUNDIT

BE paralajmëron për rënie të solidaritetit për refugjatët ukrainas

Pavarësisht pritjes së ngrohtë që u është dhënë miliona refugjatëve nga Ukraina në Bashkimin Evropian që nga nisja e pushtimit rus, zyrtarët e BE-së...

Vishaj: U derdhën thasë me lekë, punëtorët e administratës po japin dorëheqje se…

Avokati Saimir Vishaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nëse në rastin e bashkisë Durrës kemi një vepër penale të kryer në...

Andi Bushati: Loja e fjalëve që bëri Edi Rama sot për të mos thënë asgjë për Dakon

Analisti Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se në fjalimin e tij ku kryeministri Rama u duk se komentoi arrestimin e Dakos...

Aksident tragjik në Greqi, humb jetën 17-vjeçari shqiptar

Një 17-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në një aksident të ndodhur në Greqi mesditën e së martës. Mediat helene raportojnë se 17-vjeçari Enea Topi...

Gazetari Ferhati: SPAK ka dosje të hapura dhe për opozitën, u pyet djali i Berishës

Gazetari Eni Ferhati kundërshtoi kolegun e tij Dritan Hila në “Now me Erla Mëhillin” kur ky i fundit tha se SPAK nuk po godet...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×