English

“Nuk i thotë askush ministres ik mbill tokën”, Soko tregon detyrat e Krifcës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i ekonomisë Pano Soko teksa foli për situatën ekonomike në vend, u ndal dhe te fermerët.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, Soko tregoi se çfarë duhet të bëjë Ministria e Bujqësisë, në këtë sektor.

Sipas tij ky institucion duhet të krijojë një strukturë funksionale për të gjithë produktin që më pas ta nxjerr dhe ta shes në supermarket.

“Ministres nik i thotë njeri dil e puno tokën, ik mbill ty. Ministria e ka për detyrë të ndërtojë  një strukturë funksionale që gjithë produktin që ne mund të realizojë ta marri dhe ta nxjerr në supermarket dhe ta bëjë fizibël. Të dalë me fitim , të jetë produktiv dhe efiçent. Këtë duhet të bëjë Ministria. Ministria jonë është kufizuar te buxheti që bën në fillim të vitit dhe kaq dhe mbaron këtu. Duhet të ndërtojë zinxhirin se për këtë është përgjegjëse”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?