“Rasti i Klosit po përdoret politikisht”, Valteri: Shtëpitë ku shkonte pastruesja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti Halit Valteri ka komentuar rastin e fundit që ka ndodhur në Tiranë, ku Rozeta dhe djali i saj Havier Domi vodhën në shtëpinë e zyrtares së lartë Alda Klosi 120 mijë euro, florinj dhe sende të tjera me vlerë.

Në një intervistë për Euronews Albania, Valteri tha se rasti në fjalë po përdoret politikisht për vet postin që mban Klosi.

Ai shprehet se përderisa zyrtarja ka bërë vet denoncimin në polici për vjedhjen që i është bërë i ka marrë parasysh të gjitha.

- Advertisement -

“Një person që shkon deklaron që në banesën time janë vjedhur 120  mijë euro dhe sende me vlerë, nëse ky do kishte pasur dhe para tjera, besoj se do të shkonte t’i thoshte shumat e caktuara që janë vjedhur.

Në atë shtëpi mund të ketë pasur jo 404 por dhe 4 milionë por fakti që zonja në fjalë shkon dhe i drejtohet organeve përkatëse dhe thotë se në shtëpinë time është vjedhur kjo valutë e merr parasysh gjithçka që mund të ndodhë.

Shikoj se po kryqëzohet zonja Klosi për shkak të detyrës që ka. Besoj se pastruesja shkonte në shtëpitë e niveleve që kanë pasur të mira materiale. Për sa kohë organet e drejtësisë nuk kanë bërë një zbardhje të plotë, përsa kohë prokuroria nuk ka dalë në një konkluzion të plotë është mirë që opinion publik dhe njerëzit mos ta rëndojnë më shumë situatën e familjes së Alda Klosit. Po përdoret politikisht. Atyre u ka rënë halli të shkretëve dhe ne ua rëndojmë më shumë. “- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

Gaba përplaset me deputetin: S’mund të kërkosh analizë, hanit kokoshka në fushatë

“Nuk mund të kërkojnë analizë ata që deri dje kanë ngrënë kokoshka”. Kjo deklaratë e anëtarit të kryesisë së PD, Gentjan Gaba solli përplasje mes...

TË FUNDIT

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

Gaba përplaset me deputetin: S’mund të kërkosh analizë, hanit kokoshka në fushatë

“Nuk mund të kërkojnë analizë ata që deri dje kanë ngrënë kokoshka”. Kjo deklaratë e anëtarit të kryesisë së PD, Gentjan Gaba solli përplasje mes...

Spahiu ironizon demokratët: Kur fliste Selami ju qeshnit që t’ju shihte kryetari

Juristi Kreshnik Spahiu ka ironizuar demokratët duke iu rikujtuar se kur fliste Eduard Selami, ata qeshnin për t’i rënë në sy kryetarit. “Sot Partia Demokratike...

Deputeti i PD tregon si u “ndezën gjakrat”: Ja sherri pas mbledhjes së kryesisë

Deputeti i PD, Lefter Gështenja tregoi në emisionin Now në Euronews Albania si nisi konflikti gjatë mbledhjes së kryesisë së PD që përfundoi me...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×