Shemsi Prençi akuza ndaj Kim: Mbajti SPAK-un larg ndëshkimit të veprave të rënda

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-drejtuesi i lartë në Policinë e Shtetit, Shemsi Prençi u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se ambasadorja amerikane Yuri Kim nuk çoi përpara Reformën në Drejtësi.

Ai theksoi se Kim ka mbajtur SPAK-un larg ndëshkimit të veprave më të rënda të korrupsionit në Shqipëri.

“Në raport me gjurmën është mirë të themi që ka lënë gjurmë, por ka lënë gjurmë negative në diplomaci. Nëse do i referohemi sukseseve të SPAK, që do ishte ambasadorja që do çonte në finalizimin reformën e në drejtësi, SPAK-un kjo ambasadore e ka mbajtur larg ndëshkimit të veprave më të rënda të korrupsionit në Shqipëri”, u shpreh Prençi.

- Advertisement -

“Reformat në Drejtësi kanëshkuar shumë mbrapa. Në Shqipëri akoma nuk po ndëshkohen veprat më të rënda të korrupsionit që do peshojnë mbi shpatullat të miat dhe të gjithë popullit shqiptar”, tha ai më tej.

Sipas Prençit, ambasadorja Kim ka punuar që të mos vijojë Reforma në Drejtësi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

TË FUNDIT

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

Erzen Breçani debat te ashpër me zyrtarin e policisë: I ke kontrolluar shkollat?

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani ka debat   uar me zyrtarin e policisë Gentian Mullaj në lidhje me kamerat e sigurisë. Breçani tha se sa më...

Artan Hoxha: Si e morëm vesh që Jan Prengën e rrëmbyen dhe e vranë

Gazetari Artan Hoxha tregoi se si e morën vesh që Jan Prengën e kishin rrëmbyer, vrarë dhe zhdukur. I ftuar në emisionin “Revieë” në Euroneës...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×