Spiropali: Marrëzia është bërë anëtar nderi në selinë ndërhumbur në anë të lanës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministra Elisa Spiropali i është përgjigjur kreut të PD-së Sali Berisha, i cili tha se e gjithë qeveria shqiptare është nën hetim nga autoritetet amerikane.

Në fjalën e saj në Kuvend ajo hodhi akuza ndaj Berishës e Metës duke i konsideruar si fantazma që mendojnë se u ka rënë Llotaria amerikane me çështjen McGonigal.

Më tej ajo tha se “marrëzia është bërë anëtar nderi në selinë ndërhumbur në anë të lanës.

- Advertisement -

“Dy fantazma, njëri këu  brenda dhe tjetri jashtë, Saliu dhe Ilir ndodhet në t ë njëjtin varkë, njëherë hedhin spirancwn në Bulevardtin “Dëshmorët e Kombit”, herën tjetër parkojnë para kryeministrisë. Kësaj here po bëjnë silur besojnë se u ka rënë Llotaria Amerikane, dëshmia se pse janë t ë papranueshëm nga shqiptarët nga anglo-amerikanë. Jo shkak por justifikimi që i kanë larë duart me shqiptarët që nuk i besojnë, sipas tyre tanimë që Rama e PS kanë vjedhur paratë e shqiptarëve  dhe kanë korruptuar SHBA-n. Të gënjesh dynjanë është mëkat, por të gënjesh  vetveten siç po bëjnë lundërthyesit është marrëzi. Marrëzia  është bërë anëtar nderi në selinë ndërhumbur në anë të lanës”- theksoi ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Paralajmërimi për protesta, Krrashi: Çfarë duhet të bënte opozita para zgjedhjeve

Lavdrim Krrashi ka komentuar paralajmërimin e opozitës për nisjen e protestave pas humbjes në zgjedhjet lokale që u fituan nga PS. Në një intervistë për...

Analisti i drejtohet ashpër deputetes: Ti nuk e di me cilën parti je

Analisti Alban Daci ka kritikuar në sy deputeten e PD-së Ilda Dhori, duke thënë me nota të larta ironie se ajo nuk e di...

Kurti: Demokracia s’mbahet peng, kryetarët e komunave në veri kanë mbështetjen tonë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se kryetarët e zgjedhur nga zgjedhjet e 23 prillit, përkundër pjesmarrjes së ulët në zgjedhje për shkak të bojkotit...

TË FUNDIT

Paralajmërimi për protesta, Krrashi: Çfarë duhet të bënte opozita para zgjedhjeve

Lavdrim Krrashi ka komentuar paralajmërimin e opozitës për nisjen e protestave pas humbjes në zgjedhjet lokale që u fituan nga PS. Në një intervistë për...

Analisti i drejtohet ashpër deputetes: Ti nuk e di me cilën parti je

Analisti Alban Daci ka kritikuar në sy deputeten e PD-së Ilda Dhori, duke thënë me nota të larta ironie se ajo nuk e di...

Kurti: Demokracia s’mbahet peng, kryetarët e komunave në veri kanë mbështetjen tonë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se kryetarët e zgjedhur nga zgjedhjet e 23 prillit, përkundër pjesmarrjes së ulët në zgjedhje për shkak të bojkotit...

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×