albin

I riu albin që u bë artist: Pranova veten, s’e lejova bullizmin të më mposhtë…

Ges Rabo është një këngëtar, reper, tekstshkrues e kantautor. Në një intervistë për emisionin "Good Morning Albanians" në Euronews Albania, i riu...

Albin Kurti: Serbia në mënyrë unanime e ka refuzuar propozimin evropian

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti deklaroi në një intervistë për emisionin Review në Euronews Albania se Serbia e ka refuzuar propozimin...

Kurti reagon pas ujdisë për zbatimin e marrëveshjes së energjisë me Serbinë

Pasi Kosova dhe Serbia sot kanë miratuar udhërrëfyesin për zbatimin e marrëveshjes për energjinë elektrike në veri kryeministri i Kosovës, Albin...

Kurti: Duhet marrëveshje për mbajtjen e zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë

Për mbajtjen e  zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale të Serbisë në Kosovë, duhet të ketë një marrëveshje në mes të Republikës së...

Ballkani rrezikohet nga një konflikt i ri, thotë Kurti  

Për kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, Ballkani Perëndimor është në rrezik të një konflikti të ri pas situatës së krijuar nga...

Serbia ka shantazhuar Brukselin për afrim me Rusinë, thotë Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se brenda këtij viti Kosova do të aplikojë për t’u anëtarësuar në BE dhe do...

Kurti thotë se po punohet për mbajtjen e zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë

Kosova po punon për një zgjidhje për serbet e Kosovës që duan të votojnë në zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale të 3...

Kuvendi i Kosovës mblidhet të enjten për dialogun dhe energjinë

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet të enjten në seancën e rregullt plenare. Mes pikave të shumta të rendit të ditës...

Osmani dhe Kurti me mesazhe shpresëdhënëse për 14 vjetorin e pavarësisë

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur një seancë për të shënuar 14-vjetorin e pavarësisë së vendit. Presidentja Vjosa Osmani tha se popullit të...